dywaniki welurowe czy gumowe

Dywaniki samochodowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. To właśnie one chronią auto przez zabrudzeniem stałych elementów, a także spełniają funkcję dekoracyjną. Wiele osób zastanawia się, jakie dywaniki będą lepsze: welurowe czy gumowe. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać dywaniki samochodowe. Zapraszamy do lektury.

Dywaniki welurowe – jakie są ich zalety?

Dywaniki welurowe to niezwykle estetyczny element wyposażenia auta. Niestety sprawdzają się najczęściej wiosną i latem, gdyż jesienią i zimą, kiedy jest mokro, mogą wchłaniać wodę. Konieczne jest ich suszenie, gdyż mogą przyczyniać się do tworzenia wilgoci w aucie. Dywaniki welurowe ze względu na swoją budowę wymagają odkurzania, a od czasu do czasu powinno się je wyprać i wysuszyć. Pamiętajmy, aby wybierać wysokiej jakości dywaniki welurowe o większej gramaturze, gdyż tylko wtedy będą trwałe i odporne na uszkodzenia. Wśród dywaników welurowych można znaleźć te, które posiadają gumę od spodu lub granulat. Pierwsze rozwiązanie jest dużo bardziej trwałe i chroni wykładzinę auta przed wnikaniem wilgoci. Druga opcja jest tańsza, jednak może okazać się niewystarczająca, szczególnie zimą.

Dywaniki gumowe – jakie są korzyści z ich zakupu?

Dywaniki gumowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich aut. Są one trwałe, odporne na wilgoć i trudne warunki pogodowe. Świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą, kiedy mamy do czynienia z błotem i wodą. Są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Wystarczy bieżąca woda i gąbka, aby nasze dywaniki były czyste. Szybko wysychają i nie niszczą się, tak, jak dywaniki welurowe. Niestety cechuje je mniej estetyczny wygląd i przykry zapach, który często wydziela się w czasie upałów. Wybierając gumowe dywaniki, warto sprawdzić ich grubość, a także estetykę wykonania. Im grubsze dywaniki, tym lepsza trwałość i odporność na szkodliwe czynniki. Istnieją także dywaniki standardowe z szachownicą, a także korytkowe, wyposażone w rant, który zapobiega wylewaniu się wody i błota na wykładzinę samochodową.

Jakie dywaniki wybrać do swojego samochodu?

Wybierając dywaniki do swojego samochodu, warto pomyśleć nad zaletami i wadami obu rozwiązań. Jeśli zależy nam na dużej estetyce, warto postawić na te wykonane z weluru. Kiedy jednak stawiamy na praktyczność, idealne będą dywaniki gumowe. To właśnie one najlepiej sprawdzają się jesienią i zimą, kiedy na dworze plucha, śnieg i woda. Kiedy jednak nie możemy się zdecydować, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć dwa komplety dywaników. Jedne z nich można użytkować w ciepłe miesiące, natomiast drugie podczas jesieni i zimy. To rozwiązanie coraz częściej stosowane przez wiele osób, które chcą nie tylko estetycznego wyglądu, ale również dbają o czystość wnętrza auta. Pamiętajmy, aby wybierać rozwiązania nie najtańsze, a te, które w pełni odpowiedzą naszym potrzebom. W końcu warto zadbać o czystość auta, która wpływa na przyjemność kierowcy z jazdy, a także ogólną prezentację pojazdu.

5/5 - (2 votes)

Uruchom Bike – wzmacniane akumulatory motocyklowe

Poprzedni

Dopłata do odszkodowania OC – jak ją uzyskać?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady