Smartband

Poręczne sprzęty elektroniczne umożliwiają nam znaczne usprawnienie naszych codziennych treningów. Do tego typu urządzeń możemy zaliczyć oczywiście niezwykle popularne smartbandy. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym jest smartband?

To bardzo proste, smartband to nic innego jak elektroniczna opaska, której głównym zadaniem jest przydatne monitorowanie naszych aktywności. Jej budowa charakteryzuje się przede wszystkim wielką prostotą. Przypomina nieco klasyczny zegarek, jednak cechuje się mniejszą wagą oraz rozmiarem. W związku z tym jest to świetne rozwiązanie zarówno na co dzień, jak i w czasie snu. Nawet w nocy nie będziemy w stanie czuć jej na swojej ręce. 

Jak działają smartbandy?

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszym zadaniem opaski jest ciągłe monitorowanie naszych wszelkich aktywności oraz zapisywanie określonych danych, do których wrócimy nieco później. Wszelkie informacje, jakie zostaną zebrane, mogą być na bieżąco wyświetlane na ekranie naszego sprzętu lub wysłane na nasz smartfon.

Zobacz również >>  Bezprzewodowe słuchawki do samochodu – Ranking TOP 3 wg CENEO

Dzięki takiemu działaniu możemy być pewni, że zakupimy urządzenie, które sprawi, że nasz plan treningowy będzie przynosił znacznie lepsze efekty. Co więcej, pozwala nam ono na kontrolę naszego organizmu przez cały czas.

Jaki smartband warto kupić?

Ranking smartbandów to bardzo przydatna rzecz, jednak spora część z nas z pewnych względów po prostu im nie ufa. Dlatego przed każdym zakupem warto zwrócić szczególną uwagą na kilka aspektów. Jakich?

  • Wyświetlacz. Na samym starcie należy wspomnieć, że nie wszystkie smartbandy mogą się nim pochwalić. Jak to możliwe? Na rynku istnieje cała masa urządzeń, które po zbierają informacje, korzystając z zewnętrznego urządzenia oraz dedykowanej aplikacji. W związku z tym, jeśli zależy nam na wyświetlaczu, warto przyjrzeć się jego wielkości oraz technologii, w jakiej został wykonany. Standardowe modele charakteryzują się ekranami LED, nieco bardziej zaawansowane sprzęty zachęcą nas wyświetlaczami E-Ink lub OLED;

 

  • Łączność. Niezwykle ważny aspekt dla osób, które zamierzają przesyłać wszelkie dane na swoje urządzenie mobilne. Spora część sprzętów wyposażona jest w standard Bluetooth, jednak na rynku dostępne są również smartbandy podpinane przez USB lub takie, które korzystają z NFC czy Wi-Fi;

 

  • System operacyjny. Nie możemy także zapomnieć o oprogramowaniu. Bez większego problemu spotkamy się ze sprzętami, które obsługują systemy, takie jak iOS, Android, a nawet Windows Phone, jednak warto zwrócić uwagę na ten aspekt, aby uniknąć niemiłej niespodzianki;

 

  • Obudowa. Powinna być przede wszystkim solidna, pozwoli nam to na przetrwanie ewentualnego wpływu warunków atmosferycznych czy upadku;

 

  • Bateria. Nikt z nas nie chce doświadczyć sytuacji, kiedy w czasie treningu urządzenie po prostu się rozładowuje, dlatego warto także zerknąć na maksymalny czas działania danego sprzętu;

Smartband jakie funkcje powinien mieć?

Niezwykle ważne jest samo monitorowanie aktywności. Spora część z nas kupuje taki sprzęt właśnie w tym celu, dlatego warto się temu przyjrzeć, gdyż w przypadku przestarzałych modeli samo śledzenie naszych działań może być niepełne. Opaska powinna zbierać dane odnośnie do dystansu, jaki pokonujemy, ciśnienia krwi, spalonych kalorii, osiąganej prędkości, czasu treningu czy ilości przebytej przez nas kroków. Warto także zwrócić uwagę, czy dane urządzenie ma funkcję monitorowanie naszego snu, które również okazuje się bardzo przydatna.

Warto także zwrócić uwagę, czy konkretny Smartband pozwala nam na określenie naszego planu treningowego. Jak wszyscy wiemy, jest to urządzenie sportowe, dlatego warto zakupić sprzęt, który pozwoli nam na określenie swoich kamieni milowych. Równie ważna jest sama aplikacja. Powinna być bardzo przejrzysta oraz mieć w sobie zaimplementowanie najważniejsze funkcje. Nasze osiągi czy historia działań to absolutna podstawa, która pozwala nam na dokładne śledzenie naszych aktywności.

Jak widać, smartbandy to bardzo przydatne urządzenia. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie dla sportowców, jednak za sprawą na przykład monitorowania snu, może okazać się trafne nawet dla osób nieco mniej aktywnych fizycznie.

 

5/5 - (5 votes)

Przegląd produktów z kolekcji MINI Lifestyle 2018-2020

Poprzedni

Na co zwrócić uwagę przed wyruszeniem w podróż?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka