pranie tapicerki samochodowej

Czyste, lśniące i pachnące auto niczym wprost z salonu dealera – któż z nas nie marzy, by móc codziennie wsiadać do samochodu, który wygląda i pachnie właśnie tak, jakby został dopiero kupiony? Wielu właścicieli stosuje różne rozwiązania, aby przedłużyć świeżość wnętrza pojazdu. Aromatyczne zawieszki, pachnące kosmetyki do pielęgnacji kokpitu czy maskujące ślady obecności dzieci lub zwierząt pokrowce na siedzenia to tylko niektóre ze sposobów na próby odświeżenia wnętrza. Tymczasem – jedynie porządne, gruntowne wypranie tapicerki pozwala w pełni usunąć brzydkie zapachy i zabrudzenia. Jak wygląda taka usługa?

Para buch, dysza w ruch!

Najskuteczniejszym, najbardziej ekologicznym sposobem prania tapicerki samochodowej w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i każdym innym mieście jest czyszczenie parowe z wykorzystaniem specjalnego urządzenia zwanego parownicą. Jest to także metoda w pełni bezpieczna oraz higieniczna, gdyż nie wymaga stosowania środków chemicznych takich jak agresywne detergenty do wywabiania plam czy mocno pachnące proszki, które mogą uczulać wrażliwe osoby lub zwierzęta.

Maszyna jest wyposażona w podgrzewacz, który sprawia, że woda przechodzi w parę o temperaturze nawet do 150 stopni Celsjusza. Aplikowana pod wysokim ciśnieniem para, jest następnie uwalniana przez specjalną dyszę, skierowaną na powierzchnię tapicerki samochodowej. W momencie kontaktu z materiałem rozpuszcza ona i odrywa zabrudzenia, tłuszcze, plamy, kurz, a nawet roztocza czy bakterie, które znajdują się głęboko w strukturze tapicerki. Jednocześnie proces ten dezynfekuje oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy, pozostawiając wyjątkowo czyste wnętrze.

Bez roztoczy, bakterii, alergenów, zapachów – czyste auto dzięki mocy pary wodnej

Pranie tapicerki samochodowej parą ma mnóstwo zalet. Doskonale sprawdza się w przypadku rodziców małych dzieci, którzy szukają skutecznych sposobów usunięcia z materiału plam po sokach, czekoladzie, marchewkowym puree, a czasem – także zawartości pieluchy, która przypadkowo wydostała się na zewnątrz. To również świetny sposób dbania o auto właścicieli zwierząt – zapach mokrego psa czy plamy z błota nie mają szans z parą wodną pod ciśnieniem. W końcu – takie czyszczenie idealnie zdaje egzamin w przypadku alergików, gdyż wysoka temperatura zabija roztocza i bakterie bez konieczności stosowania środków chemicznych.

Bezpieczne, ekologiczne czyszczenie w 100% przyjazne środowisku

Warto wspomnieć także o tym, że parowe czyszczenie tapicerki jest w pełni bezpieczne dla tkanin. W przeciwieństwie do tradycyjnego prania nie dochodzi podczas niego do przemoczenia materiału, co gwarantuje, że tkanina nie ulegnie skurczeniu ani odbarwieniu. Co więcej – jest też ekologiczne, gdyż nie wymaga stosowania żadnych detergentów mogących skazić środowisko. Jedynym odpadem po nim jest woda, którą można bezpiecznie wylać do studzienki czy innego odpływu. Wiele firm oferuje mobilne pranie parowe, co jest bardzo wygodne dla klientów, którzy nie mają czasu pojechać do myjni. Wówczas cały proces prania odbywa się pod domem lub w garażu, a auto jest gotowe do użytku zaraz po zakończeniu czyszczenia. To proste i wygodne!

5/5 - (1 vote)

Krok po kroku: Proces detailingu wewnętrznego samochodu

Poprzedni

Co to jest Ethereum i jak działa?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka