Krok po kroku: Proces detailingu wewnętrznego samochodu 1
Auto detailing to wciąż poszerzająca się dziedzina w branży motoryzacyjnej. Detailing obejmuje nie tylko zewnętrzną część auta, ale również cały kokpit. Na czym polega proces detailingu wewnętrznego samochodu? Jak krok po kroku nasze auto odzyskuje swój dawny blask? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Auto detailing – co to takiego?

Auto detailing można porównać do swoistego rodzaju spa dla samochodu. Podczas tego procesu auto odzyskuje nie tylko lepszy wygląd, ale jest również czyszczone w celach zdrowotnych dla pasażerów. Samodzielne mycie samochodu usuwa tylko część zanieczyszczeń, dlatego coraz więcej osób zaczyna korzystać z usługi profesjonalnego detailingu.

Auto detailing to bowiem skomplikowana i precyzyjna sztuka czyszczenia oraz stylizacji samochodu. Osoby zajmujące się tym fachem potrafią doprowadzić wygląd auta do stanu, w jakim wyjechał z salonu dealera. Profesjonalni detailerzy wykorzystują specjalistyczne techniki i wysokiej jakości produkty, aby osiągnąć zamierzony efekt. Usługa ta jest bardzo pracochłonna i obejmuje zarówno karoserię auta, jak i jego wnętrze.

Jak przebiega auto detailing wnętrza samochodu?

Etapy auto detailingu – wnętrze

Profesjonalne czyszczenie wnętrza samochodu odbywa się zazwyczaj w określonej kolejności.

Krok 1: Opróżnianie auta

Przed oddaniem auta do usługi należy opróżnić auto ze wszystkich zbędnych rzeczy. Przeszukaj schowki i zakamarki – pozbądź się z nich śmieci, gadżetów, poduszek, akcesoriów i innych ruchomych elementów. Wyciągnij też dywaniki.

Krok 2: Czyszczenie dywaników

W przypadku dywaników gumowych, najpierw spłukuje się je wodą pod ciśnieniem, a następnie nanosi specjalny środek do czyszczenia. Przy pomocy szczotki szoruje się powierzchnie dywaników, a następnie spłukuje wodą. Dywaniki materiałowe najpierw się odkurza, a potem dokładnie szoruje również za pomocą specjalnych środków.

Krok 3: Odkurzanie podłogi i foteli

Dzięki dobremu odkurzaczowi oraz cierpliwości, etap ten jest naprawdę satysfakcjonujący. Każdy skrawek materiału, każde zagłębienie powinny zostać oczyszczone z okruchów i innych drobiazgów. Jeśli w aucie są wysuwane elementy, trzeba je wyciągnąć i odkurzyć ich okolice.

Krok 4: Ścieranie kurzu

Wszystkie wystające elementy kokpitu zbierają kurz. W trakcie detailingu sprzątane są schowki, klamki, kratki wentylacyjne, radio i inne fragmenty.

Krok 5: Mycie progów drzwi i bagażnika

Zawodowcy najczęściej korzystają z myjek parowych, którymi czyszczą ościeżnice i progi, a następnie przecierają je suchą ścierką z mikrofibry.

Krok 6: Podsufit

Detailerzy korzystają ze szczoteczek o miękkim włosiu, na które pryskają specjalny środek APC. Następnie delikatnie rozprowadzają go po suficie i wycierają mikrofibrą.

Krok 7: Pranie i impregnacja foteli

Jest to bardzo ważny proces, ponieważ pranie zabija bakterie i roztocza żyjące w środku foteli. Impregnacja zabezpiecza również siedzenia przed promieniami UV, brudem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Krok 8: Mycie szyb

Ostatni krok w celu wypolerowania wnętrza auta. Zawodowcy korzystają ze specjalnej lampy inspekcyjnej lub czołowej, aby na bieżąco sprawdzać czy na szybach nie zostają smugi.

Dlaczego warto korzystać z detailingu wewnętrznego auta?

Kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu to przede wszystkim odświeżenie i odnowienie wyglądu auta. Po przejściu całego procesu, samochód staje się bardziej elegancki, co może się przełożyć na uzyskanie wyższej ceny podczas sprzedaży. Auto detailing to również zabezpieczenie elementów przed nadmierną eksploatacją czy uszkodzeniem. Dzięki tej usłudze wnętrze Twojego auta będzie bardziej zdrowe i świeże.

Oceń ten post post

Co musisz wiedzieć o autach dostawczych przez zakupem?

Poprzedni

Jak wygląda usługa prania tapicerki samochodowej?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka