Giełda samochodowa Wrocław

Giełda samochodowa Wrocław – zlokalizowana jest na terenie Targowiska Młyn, które znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulicy Bolesława Krzywoustego i Alei Poprzecznej niedaleko stacji kolejowej: Wrocław-Sołtysowice. Dokładny adres: ul. Poprzeczna 33. Współrzędne GPS (51.140735, 17.081616). Można dojechać komunikacją miejską, autobusy, które dojeżdżają do giełdy to: 118, 121 128, 130, 131, 141, 241, 251.

Giełda samochodowa Wrocław

W tym miejscu można sprzedać lub kupić samochód używany, części do aut, akcesoria, kosmetyki samochodowe a także motory i skutery 125. Albo zrobić tak zwany rekonesans w cenach samochodów. W każdą niedzielę giełda we Wrocławiu czynna jest w godzinach od 5.00 do 13.00, warto, więc wstać rano, aby zająć najlepszą miejscówkę. Cena wystawienia auta, czyli wejściówka to 25 złotych i szansa na udaną transakcję.

Jakie samochody wystawiane są na giełdzie samochodowej we Wrocławiu?

Na giełdzie we Wrocławiu sprzedawcy wystawiają samochody różnych marek, w różnym wieku i z różnych przebiegiem. Można znaleźć auta bardzo zadbane i wymagające poprawek lakierniczych, ale ich cena jest proporcjonalnie niższa. Trzeba jednak przyznać, że większość oferowanych pojazdów jest w dobrym stanie, dlatego planując zakup auta warto poświęcić trochę czasu i poszukać tutaj czegoś dla siebie.

Spacerując po giełdzie najczęściej spotykane są samochody w cenie od 5000 do 20000 złotych. Na takie pojazdy jest największy popyt, dlatego kierowcy chcąc pozbyć się używanego auta przyjeżdżają w to miejsce. Poszukując auta „igła” można oczywiście na takie trafić, ale trzeba liczyć się z wyższą ceną, ich właściciele sporo zainwestowali, aby wyglądały świetnie i były sprawne mechanicznie. Na taki zakup trzeba mieć przy sobie przynajmniej 30000 złotych.

Jeśli chodzi o wiek wystawianych pojazdów to przedział kształtuje się od 10 do 15 lat, są także młodsze, ale należą do mniejszości. Kim są sprzedawcy? Głównie obecni użytkownicy aut, chociaż jak wszędzie można trafić na handlarza, ale jego sposób zachwalania walorów obiektu transakcji znacznie różni się od właścicieli. Kupując samochód w takim miejscu jak giełda samochodowa Wrocław, trzeba liczyć się z tym, że jego przebieg będzie w granicach 200-300 tysięcy kilometrów, ale są to auta używane.

O której godzinie przyjechać na giełdę we Wrocławiu?

Giełda we Wrocławiu otwarta jest od 5.00 rano i planując sprzedaż lub zakup samochodu warto pojawić się przed godziną 7.00 najpóźniej o 8.00. Korzystne oferty budzą duże zainteresowanie i szybko znajdują nabywców, dlatego warto pospać krócej i trafić na prawdziwą okazję. Jest łatwiejsza droga a mianowicie dział ogłoszeń giełdowych, w którym znajduje się wiele ofert motoryzacyjnych, ale zobaczenie pojazdu na żywo to także frajda.

Giełda części samochodowych we Wrocławiu

Obok giełdy samochodowej działa także giełda części we Wrocławiu. Obecnie rynek części samochodowych jest obszerny, ale ich ceny są dość wysokie, więc właściciele pojazdów poszukują korzystniejszej alternatywy. Zawsze w niedzielę wybór takich przedmiotów jest duży, można wybierać części różnych firm, nie tylko nowe, ale również używane. Dostępne są także różne akcesoria, bez których auta nie można się obejść, niższa cena przyciąga chętnych nabywców. Wycieraczki od różnych producentów, dywaniki samochodowe gumowe lub welurowe, kołpaki, gaśnice, trójkąty, apteczki, opony, narzędzia itd.

Kupno lub sprzedaż samochodu – jakie dokumenty mieć przy sobie?

Sprzedawca powinien mieć wszystkie dokumenty do danego samochodu: dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, ubezpieczenie OC, 2 komplety kluczyków. Ponadto warto mieć przy sobie druczek umowy kupna- sprzedaży.

Czy warto kupować samochód na giełdzie samochodowej?

Aby nie płacić prowizji od zakupu samochodu w komisie lepszym rozwiązaniem jest zawarcie takiej transakcji na giełdzie. Czasami właściciel samochodu posiada rachunki za wymienione części albo książkę serwisową z aktualnymi wpisami przeglądów i napraw. Można oczywiście natrafić na auto „odpicowane”, dlatego warto przez zakupem sprawdzić jego stan w warsztacie samochodowym.

W ofertach internetowych jest wiele modeli i zdjęć, ale nie ma takiej skali porównawczej jak na giełdzie. Zobaczenie kilku takich samych modeli w jednym miejscu jest dużym ułatwieniem dla kupującego, nie trzeba jeździć od jednego właściciela z ogłoszenia online do drugiego, którzy nie zawsze podają stan faktycznego auta. Ponadto ceny na giełdzie są niższe i pole do negocjacji jest duże.

 

2.3/5 - (61 votes)

Przegląd najlepszych bagażników rowerowych na hak

Poprzedni

Poradnik iParts.pl. Jakich akcesoriów potrzebuje Twój „elektryk”? Gdzie znajdziesz odpowiednie kable i ładowarki do samochodu elektrycznego?

Następny

Zobacz także