Kredyt na samochód w UK

Zastanawiasz się nad tym, czy możesz wziąć samochód na raty w UK? Sprawdziliśmy dla ciebie wszystkie opcje, które mogą cię interesować w temacie auto na raty UK.

Zalety kredytu na auto w UK

Zapewne zastanawiasz się, jakie są plusy brania pożyczki na samochód w Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim ceny aut w UK są zdecydowanie korzystniejsze. Także ilość i jakość oferowanych aut jest zdecydowanie większa. W przeciwieństwie do Polski, na wyspach kredyt możesz otrzymać w kilka minut. Wniosek wypełniasz w większości online, więc nie musisz wybierać się do punktu kredytowego osobiście. Najlepiej jeśli auto na raty i kredyt załatwisz u sprawdzonego brokera kredytowego. To on ma dla ciebie kilkanaście ofert, z których można wybrać tani kredyt na samochód. W Wielkiej Brytanii nawet osoby o niskiej zdolności kredytowej mogą starać się o auto na raty w dobrej ofercie i nie zmieni to ich zdolności kredytowej.

Kredyt na auto w Wielkiej Brytanii. Ważne pojęcia

Zanim zaczniesz rozglądać się za kredytem na samochód, sprawdź, na jakie pojęcia możesz się natknąć i co one oznaczają. APR to oprocentowanie kredytu w skali roku, czyli tyle pieniędzy, ile będziesz musiał oddać bankowi. Set Up Fee to koszt przyznania kredytu. Zazwyczaj jest on stały, choć może różnić się od kwoty, na jaką chcesz wziąć kredyt. Istnieje możliwość, że będziesz chciał wcześniej spłacić kredyt. Poniesiesz wtedy opłatę zwaną early repayment charge. Secured personal loan i unsecured personal loan to pojęcia oznaczające ubezpieczoną i nieubezpieczoną pożyczkę. Warto, byś rozważył tę pierwszą opcję, która może dać ci niższe oprocentowanie kredytu na auto w UK.

Auto na raty w UK brane jest często na pożyczkę zwaną hire purchase. Różni się od innych rodzajów kredytów, ponieważ nie jesteś właścicielem samochodu, dopóki nie zapłacisz w całości. W ramach umowy zwanej w skrócie HP wynajmujesz towar od daty zapisanej w umowie, a następnie płacisz ustaloną kwotę w ratach. Podczas, gdy nadal dokonujesz płatności, nie możesz sprzedawać ani zbywać towarów bez zgody pożyczkodawcy. Jeśli to zrobisz, popełnisz przestępstwo.

Kolejnym ciekawym sposobem kupowania samochodu w UK jest kredyt PCP. Osobisty zakup kontraktowy może być świetną opcją, jeśli lubisz jeździć nowym samochodem co kilka lat. Zasadniczo PCP jest jak pożyczka, która pomaga w zakupie samochodu, jednak w przeciwieństwie do pożyczki osobistej nie spłacisz pełnej wartości samochodu, chyba że zdecydujesz się zatrzymać pojazd.

Kredyt na samochód możesz wziąć również w formule personal contract hire. W ramach tej pożyczki zapłacisz dealerowi stałą miesięczną opłatę, która obejmuje serwis i konserwację, o ile nie przekroczysz określonej kwoty przebiegu uzgodnionej na początku okresu. Pod koniec umowy oddasz samochód dealerowi. Zasadniczo samochód nigdy tak naprawdę nie należy do ciebie. Leasing zazwyczaj kosztuje miesięcznie więcej niż PCP. Będziesz mieć większą elastyczność, aby zmienić samochód, a koszty generalnie się wyrównają ze względu na koszty konserwacji i serwisu.

Zanim weźmiesz samochód na raty w UK

Biorąc pożyczkę na samochód w UK, zwróć uwagę na ważne szczegóły dotyczące brania kredytu. Przede wszystkim upewnij się, że możesz sobie pozwolić na comiesięczne płatności. Nie oceniaj tego po swoich aktualnych dochodach, ale upewnij się, że możesz sobie pozwolić na spłaty przez cały okres pożyczki. Zapytaj wybranego przez siebie brokera finansowego, co się stanie, jak nie będziesz mógł sobie pozwolić na spłatę raty i jakie ma propozycje, jeśli problemy będą trwały dłużej.

Spójrz na wszystkie opłaty związane z kredytem. Czasami mogą wystąpić opłaty za wcześniejszą spłatę i opłata za przekroczenie prognozowanego terminu spłaty. Upewnij się, że wiesz o nich jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki. Sprawdź jeśli to możliwe szczegóły w artykule: Auto na raty w UK. Potem ciesz się nowym samochodem.

 

4.7/5 - (3 votes)

Samochodem terenowym w trasę – co warto mieć ze sobą?

Poprzedni

Folie samochodowe wylewane – czym są i jakie pełnią funkcje?

Następny

Zobacz także

Więcej 4x4