Płyn do mycia samochodu

Samodzielne mycie samochodu wymaga odpowiedniego przygotowania. Każdy, kto marzy o połyskującej karoserii, powinien poznać bliżej tematy związane z prawidłowym myciem samochodu. Nieumiejętny dobór sprzętu do mycia auta lub nieprzemyślany wybór środków myjących może szybko doprowadzić do zadrapań i nieestetycznych smug na powierzchni auta. Co zatem powinieneś wiedzieć o myciu samochodu? Kluczową rolę w tej sprawie odgrywają płyny do mycia samochodu, dlatego poświęciliśmy im większą część artykułu. Warto przygotować się na odpowiednie mycie w zależności od pory roku. Bardziej wymagające jest mycie samochodu w zimę. Lato rządzi się również swoimi zasadami, które poznasz w dalszej części. Dowiesz się również o odpowiednim doborze akcesoriów do mycia samochodu, które stanowią uzupełnienie środków myjących.

Jak wybrać płyn do mycia samochodu?

Odpowiedni dobór środków myjących do samochodu wpływa na dłuższy okres eksploatacji. Odpowiednia higiena karoserii pozwala na ograniczenie wizyt u blacharza czy lakiernika, o czym zapewniają miłośnicy autodetailingu. Jak więc wybrać płyn do mycia samochodu? Jeśli masz mniej czasu, możesz postawić na uniwersalny płyn, który będzie odpowiedni do wszystkich elementów karoserii. Polecamy produkt od polskiego producenta, szampon samochodowy od Dr. Marcus. Po ten kosmetyk mogą sięgnąć zabiegani kierowcy, którzy nie mają czasu na używanie dodatkowych preparatów i najpewniej czują się z wielozadaniowymi środkami myjącymi.

Jeśli chcesz podejść do tematu nieco bardziej profesjonalnie i urządzić domowe car SPA, sięgnij po linię specjalizującą się w określonych powierzchniach. U tego samego producenta znajdziesz również autokosmetyki do mycia auta takie jak:

  • Płyn do mycia szyb i szkła w samochodzie,
  • Płyn do mycia felg,
  • Nabłyszczający szampon samochodowy.

Jakie akcesoria do mycia będą potrzebne Ci na samym początku? To zależy głównie od Twoich preferencji. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych akcesoriów, od rękawic z mikrofibry po specjalne polerki samochodowe. Z doświadczenia polecamy klasyczne, miękkie ściereczki z mikrofibry. Razem z płynem do mycia samochodu tworzą zgrany duet.

Płyn do mycia samochodu zimą – na co zwrócić uwagę?

Szczególnie uciążliwe może okazać się mycie samochodu podczas zimy. Nie powinniśmy jednak z tego rezygnować, szczególnie w okresie, w którym ulice i drogi zasypywane są solami. Te osadzają się na karoserii samochodu oraz na podwoziu i mogą doprowadzić do ich korozji. Oczywiście nie myjemy auta podczas mrozów, ponieważ byłoby to niemożliwe. Mycie zaczynamy od dachu i kończyli na felgach. Szampony do mycia samochodu od Dr. Marcusmają specjalną formułę, która pozwala na użycie go nawet przy niskich temperaturach bez obawy o zamarznięcie preparatu. Są bezpieczne w stosowaniu podczas zimy.

Płyn do mycia samochodu latem – co powinien zawierać?

Latem wystarczy zadbać o odpowiednie miejsce mycia samochodu. Nie powinno się myć samochodu w pełnym słońcu, co powoduje zbyt szybkie odparowywanie preparatów do mycia auta. Zbyt szybkie wyschnięcie preparatów tworzy smugi. Aby ich uniknąć i dodać sobie czasu na spłukanie i dokładne wytarcie karoserii, wybierz miejsce mniej nasłonecznione, najlepiej w pełni zacienione.

Płyn do mycia samochodu latem nie powinien w głównej mierze opierać się na alkoholu, który przyspiesza odparowywanie preparatu. Przy wyborze zwracaj uwagę na skład preparatu.

Czemu nie warto zastępować płynu do mycia samochodu domowymi preparatami?

Istnieją również zwolennicy zastępowania profesjonalnych płynów do mycia samochodu, tymi, które znajdą w domowej toalecie. Warto przyjrzeć się wtedy etykietom domowych preparatów, a wśród nich znajdziemy składniki, które mogą znacznie pogorszyć stan naszego auta:

  1. Kwasy organiczne (np. kwas octowy w płynie do okien) używany do karoserii może spowodować jej matowienie.
  2. Drobinki ścierne (np. w preparatach do czyszczenia kamiennych powierzchni) mogą rysować powierzchnię lakieru.
  3. Niektóre detergenty (np. płyn do mycia naczyń) mogą ścierać z powierzchni samochodu taflę wosku. To również może prowadzić do matowienia lakieru.

Nie ma wątpliwości, że aby bezpiecznie i skutecznie wyczyścić auto, należy sięgnąć po profesjonalny płyn do mycia samochodu. Szukaj takich u zaufanych producentów, rekomendujemy szczególnie produkty od Dr. Marcus: https://dr-marcus.pl

5/5 - (2 votes)

Zimowa pielęgnacja auta

Poprzedni

Od czego zależy żywotność opon?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka