Zakup uzywanego samochodu

Mieszkańcy dużych miast, którzy szukają najlepszego dla siebie samochodu, powinni wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Aby dane auto sprawdziło się w Twoim przypadku, musisz zastanowić się nad jego wielkością, zawieszeniem, wyposażeniem oraz typem silnika. Które z nich będzie dla Ciebie najlepsze? Poznaj zalety benzyny i diesla i podejmij wybór świadomie!

Benzyna czy diesel? Zakup używanego samochodu do miasta

Jeżeli szukasz odpowiedniego modelu dla siebie i swoich najbliższych, z pewnością rozważasz wiele wariantów. Decyzje, które teraz podejmiesz, mogą mieć wpływ na komfort jazdy oraz finanse przez przyszłe lata. Właśnie dlatego taką decyzję należy podjąć świadomie. Poznaj zalety i wady obydwu rozwiązań już dziś i przekonaj się, co potrafią takie samochody. Kupno samochodu może być prostsze. Skorzystaj z Carvago, który współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi sprzedawcami, dlatego możesz mieć pewność, że pojazd będzie w świetnym stanie. Jak to działa? Ty wybierasz auto, a Carvago zajmuje się przeprowadzeniem jego szczegółowej kontroli. To na jej podstawie będziesz decydował o zakupie. Carvago wykupuje wybrany model, po czym wystawia przedłużoną gwarancję, rejestruje i podstawia prosto pod podany przez Ciebie adres. To takie proste!

Od czego zależy, na jaki silnik warto postawić? Pod uwagę należy wziąć przeznaczenie samochodu. Pomimo tego, że diesel jest całkiem oszczędny w spalaniu, warto dokładnie przemyśleć jego zakup do miasta. Jeżeli nie jeździsz dużo, a samochód będzie przemierzał głównie krótkie, miejskie trasy, rozważ zakup pojazdu z silnikiem benzynowym. Dlaczego? Przede wszystkim, ma o wiele niższy moment obrotowy, co oznacza, że jest bardziej przystosowany do jazdy po mieście.

Zalety i wady silnika benzynowego. Dowiedz się przydatnych faktów

Używany samochód z silnikiem benzynowym ma liczne zalety, ale również wady. Jeśli szukasz idealnego pojazdu do jazdy po mieście, musisz znaleźć optymalne rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla Ciebie, oraz Twoich bliskich. Jakie plusy ma auto z silnikiem benzynowym? W pierwszej kolejności warto spojrzeć na ceny samochodów. Średnia cena tych z silnikami napędzanymi benzyną jest niższa, niż tych na diesel. Weź to pod uwagę, jeżeli nie masz największego budżetu. Co jeszcze jest istotne? Silnik benzynowy oznacza łatwy rozruch, jak i cichszą pracę. Takie drobiazgi mogą znacznie wpłynąć na komfort jazdy. Należy przyjrzeć się także kwestii awaryjności pojazdu. Modele z silnikiem benzynowym znacznie rzadziej będą się psuły, takie o klasycznych silnikach są proste w konstrukcji.

Jakie wady mają pojazdy z silnikami benzynowymi? Ich właściciele muszą liczyć się z niższą wydajnością auta, a także koniecznością doboru konkretnej mieszanki paliwowej. Dodatkowo niektórych może odrzucać myśl o ryzyku samozapłonu paliwa. Nie zdarza się to często, jednak taka niekontrolowana sytuacja może być dla niektórych powodem do wyboru diesla. Samochody z silnikiem benzynowym charakteryzują się także mniejszą trwałością, w porównaniu z tymi w typie diesla.

Czy diesel będzie dla Ciebie najlepszy? Zobacz plusy i minusy, które idą za takim wyborem

Dużą zaletą diesla jest mniejsze zużycie paliwa oraz niezawodność, statystycznie większa niż w przypadku samochodów z silnikiem benzynowym. Do tego dochodzi sprawniejsze działanie auta, nawet w wilgotnym środowisku. Dzięki temu, że paliwo w autach z silnikiem typu diesel wolniej odparowują, zmniejsza się ryzyko samozapłonu. To z pewnością przekona niektórych zainteresowanych do zakupu!

Niestety, diesel ma także wady. Dla większości osób mieszkających w mieście może być mało opłacalny. Wygrywa na długich trasach, lecz na tych krótkich, miejskich może nie być najlepszym wyborem. Do tego na komfort jazdy może wpłynąć większy hałas oraz poziom wibracji, występujący w takich modelach. Znacznym minusem będzie szybka eksploatacja i wysoka emisja zanieczyszczeń do powietrza.

5/5 - (3 votes)

Niewidzialne wycieraczki – co to? Jak działają?

Poprzedni

Jakie rękawice motocyklowe kupić?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady