Czy warto regenerować turbosprężarkę?

Gdy dojdzie do uszkodzenia lub wyeksploatowania turbosprężarki, wiele osób szuka nowych lub używanych (lecz sprawnych) podzespołów. Nie zawsze jednak trzeba od razu inwestować w komponenty celem wymiany. Może okazać się, że regeneracja turbosprężarek jest dużo bardziej opłacalna. Nasi klienci często pytają o koszty tego typu zabiegów. Przedstawimy więc odpowiedzi na popularne wątpliwości, które mogą pojawić się u każdego właściciela auta bez doświadczenia związanego z usługami remontów, napraw i regeneracji. Z przyjemnością opowiemy Ci na temat możliwości i właściwości turbosprężarek, które przeszły proces regeneracji. Nie czekaj dłużej i poznaj tajemnice, których nie zdradzą Ci sklepy lub handlarze odpowiedzialni za sprzedaż części.

Czy regeneracja przywraca pełną sprawność?

Tak. Turbosprężarka, która została zregenerowana z zachowaniem dbałości o detale, gwarantuje powrót do jej pełnego potencjału mocy. Dzięki temu nie musisz kupować nowej części, a pozornie uszkodzony i wyeksploatowany element wyposażenia silnika, otrzymuje nowe życie.

Koszt regeneracji turbosprężarki

Cena usługi regeneracji turbosprężarki to największa zaleta tego rozwiązania i przemawia ona do większości potencjalnych klientów. Zakładając, że zakup turbosprężarki zaczyna się w okolicy 1000 zł i kończy się on powyżej kilkunastu tys. zł, można przyjąć, że średnia wartość nowej turbosprężarki to przedział ok. 2-5 tys. złotych. Mowa oczywiście o wysokiej jakości zamiennikach. Markowe konstrukcje w ASO są dużo droższe, a na rynku znajdziemy też tzw. chińskie zamienniki najniższej klasy – poniżej tej sumy.

Wracając do sedna. Koszt regeneracji uzależniony jest od wielu czynników. Zależy on m.in. od:

  • stanu turbosprężarki,
  • jej rodzaju,
  • wykorzystywanych elementów,
  • renomy zakładu,
  • terminu realizacji,
  • miasta, w którym znajduje się warsztat.

Zobacz także >> Czyszczenie filtra DPF – co warto wiedzieć?

Lista wydaje się długa. Czy to znaczy, że regeneracja turbosprężarki będzie zbliżona kosztem do zakupu nowej? Nic bardziej mylnego! Standardowa cena usług profesjonalnych warsztatów wynosi ok. kilkaset złotych i jest to zaledwie ułamek wartości nowej części – sygnowanej logo sprawdzonej marki.

Gdzie regenerować turbosprężarkę?

Oczywiście zawsze należy korzystać z usług renomowanych warsztatów, które zatrudniają doświadczonych specjalistów. Jeśli regeneracja turbosprężarki ma zostać zrealizowana w sposób profesjonalny, rzetelnie i z dbałością o detale, nie warto szukać oszczędności. Mogą mieć one realne przełożenie na jakość – a to z kolei wpłynie na żywotność regenerowanej części.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Jeśli masz taką możliwość, odwiedź warsztat osobiście. Jeśli miejsce będzie wyglądać schludnie i przyjaźnie, a specjaliści nie będą mieć problemu z Twoimi odwiedzinami, możesz liczyć na rzetelność podejścia do realizacji. Nowoczesne i zaawansowane narzędzia, zadbany lokal i pomocni pracownicy to najlepsze świadectwo profesjonalizmu. Gdy musisz bazować na współpracy wysyłkowej, sprawdź opinie w sieci. Gdy firma może pochwalić się wieloletnią obecnością w branży (co już jest pozytywnym sygnałem), powinny pojawiać się komentarze na forach, w wizytówkach lub rankingach.

Czy zatem warto regenerować turbosprężarki?

Naszym zdaniem tak. Zaoszczędzisz dzięki temu nawet kilka tysięcy złotych, a Twoja turbosprężarka będzie pracować jak nowa. Czy warto zatem przepłacać za fabrycznie zapakowany zamiennik (lub oryginalny komponent, który potrafi kosztować między kilka-kilkanaście tys. zł)? Jeżeli stara lub uszkodzona turbosprężarka kwalifikuje się do regeneracji, postaw na usługi doświadczonych ekspertów Ream Poland.

Nie masz pewności, czy Twoja turbosprężarka spełnia kryteria pozwalające na regenerację? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że specjaliści nie będą w stanie ocenić tego na podstawie korespondencji lub rozmowy telefonicznej. Musisz zatem ustalić taki wariant ze swoim mechanikiem lub samodzielnie dostarczyć urządzenie do warsztatu (np. drogą wysyłkową).

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu Ream Poland: https://sklep.reampoland.com

5/5 - (2 votes)

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – o czym warto pamiętać?

Poprzedni

Jak szybko sprzedać auto?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady