Sprawdzone rodzaje profesjonalnych wyciągarek elektrycznych
Źródło zdjęć: freepik.com

Jesteś miłośnikiem pokonywania terenowych tras lub uwielbiasz jazdę quadami? Z pewnością wiesz, jak ważne jest przygotowanie do pokonywania ekstremalnych tras. Poza wyjątkową dawką adrenaliny należy liczyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz sytuacjami, które mogą nas zaskoczyć. Z tego względu, warto być przygotowanym na wszelkie okoliczności, a niezbędnym elementem, który powinien posiadać każdy freak terenowców, jest wyciągarka elektryczna. W zależności od poziomu zaawansowania Twojej jazdy oraz gabarytów pojazdu, jakim się poruszasz, sprawdzi się inny rodzaj sprzętu. W artykule znajdziesz charakterystykę profesjonalnych wyciągarek elektrycznych, które są niezawodne i sprawdzą się w ekstremalnych terenach.

Profesjonalne wyciągarki elektryczne – charakterystyka

Najczęściej wybieraną oraz charakterystyczną wyciągarką jest wyciągarka 12V. Wybierana ze względu na wysoką moc i maksymalny uciąg. Moc silnika elektrycznego wystarcza na 5-10 km, a uciąg wyciągarki 12V wynosi 1,5 raza dopuszczalnej całkowitej masy auta. Sprzęt pomaga wyciągnąć pojazd, gdy zablokuje się w błocie lub będzie maksymalnie obciążone. Wysokiej jakości funkcjonalność gwarantuje komfort użytkowania oraz w szybki i prosty sposób wyciąga ciężkich gabarytów auto z niezwykle trudnych terenów. Szeroka oferta sprzętu, jakim jest wyciągarka 12V w sklepie terenowiec.pl, proponuje profesjonalne urządzenia najlepszej jakości marek, takich jak:

  • Wyciągarki Kangaroowinch charakteryzujące się niezwykłą mocą oraz maksymalnym uciągiem. Przeznaczona do ekstremalnych zastosowań i wykonana z dbałością o najmniejsze detale. Sprzęt wykonany z najtrwalszych materiałów służyć będzie przez lata oraz zagwarantuje maksymalną wygodę podczas terenowych przygód.
  • Wyciągarki marki TALON są urządzeniami amerykańskiej produkcji, które służą do najcięższych zastosowań. Sprzęt TALON gwarantuje 100% niezawodności i od ponad 40 lat produkuje najwyższej jakości wyciągarki elektryczne, hydrauliczne dla straży pożarnej, wojska, pomocy drogowej i lawet, ATV i do samochodów terenowych czy off-roadu.
  • Wyciągarki elektryczne Warn produkowane są w USA i często sprzedawane są w zestawie z liną, prowadnicą, zestawem przekaźników, pilotem do sterowania oraz przyłączeniowymi kablami do standardowego montażu.

Profesjonalne wyciągarki elektryczne – zastosowanie

Wyciągarki 12V o tak wysokiej mocy są niezwykle przydatne do pokonywania trudnego terenu, dlatego urządzenie z pilotem to podstawa, jeśli chcemy się zabezpieczyć przed każdą sytuacją. To wygodne rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz szybkie wyciągnięcie terenowego samochodu. Co więcej, wysoka moc sprawdza się również podczas wyciągania takich środków jak łódź, dlatego tak wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj wyciągarek.

Sprawdzone rodzaje profesjonalnych wyciągarek – podsumowanie

Decydując się na zakup profesjonalnego sprzętu, warto znać marki, które produkują sprzęty najwyższych jakości oraz z najtrwalszych materiałów. Kupując wyciągarki elektryczne marki Kangaroowinch, TALON, Warn czy podobnej klasy marki, masz pewność, że sprzęt posłuży Ci przez wiele lat. Wyciągarki 12V są sprawdzonym sprzętem, który wyciągnie terenowe auto, nawet z najbardziej podmokłych terenów.

Źródło zdjęć: freepik.com

4.7/5 - (4 votes)

Zastanawiasz się nad budową wiaty garażowej? Zobaczmy co na to prawo budowlane.

Poprzedni

Czym kierować się przy wyborze stacji demontażu pojazdu?

Następny

Zobacz także

Więcej 4x4