Grinday Energik

Jak radzić sobie ze zmęczeniem i spadkiem energii Codzienne życie i praca pochłaniają dużo energii i wyczerpują, szczególnie że mamy poczucie, że musimy pracować więcej, szybciej i bardziej efektywnie. Potrzebujemy więcej energii w momentach, gdy musimy wykonać pilną pracę lub przed egzaminami.

Po energetyki sięgają także osoby starsze, które czują słabszą efektywność i zmęczenie. Czy jednak stosowanie tabletek na energię jest zdrowe? Warto poznać recenzje specjalistów i dowiedzieć się jakie są opinie o danym produkcie i czy powoduje on skutki uboczne.

Warto wiedzieć, że ogólnodostępne napoje energetyzujące zawierają głównie kofeinę, cukier i witaminy. Jako skutki uboczne mogą powodować uzależnienie, które objawia się tym, że osoba korzystająca z nich, ciągle myśli o wypiciu energetyku i nie wyobraża sobie dnia bez zażycia tabletki na energię. Opinie specjalistów wskazują ponadto, że objawy zmęczenia, a nawet odwodnienia mogą powrócić już godzinę po zażyciu energetyku lub wypiciu napoju energetyzującego.

Jak, w takim razie, wybrać tabletki na energię, aby były zdrowe i nie powodowały uzależnienia. Odpowiedzią są naturalne energetyki produkowane na bazie naturalnych substancji roślinnych oraz witamin. Naturalne tabletki na energię są szczególnie przydatne jeśli przemęczenie nie wynika z chwilowego niewyspania lub nadmiaru pracy w ostatnim czasie, lecz trwa długo i może wynikać z wyczerpania organizmu lub braku składników odżywczych. W przypadku przewlekłego zmęczenia należy zgłosić się do lekarza, gdyż może być to objaw poważnej choroby.

Czym się charakteryzują zdrowe tabletki na energię i jak je wybrać?

Należy czytać opinie i recenzje danych suplementów. Jednak podstawową wiedzę powinna zawierać etykieta na opakowaniu. Warto wybierać preparaty składające się z aktywnych, naturalnych ekstraktów roślinnych, które działają dużo lepiej niż substancje syntetyczne. Szczególnie ważne jest, aby składniki były opatentowane, gdyż oznacza to, że ich skuteczność jest poparta badaniami. Na przykład tabletki na energię, Energik marki Grinday, zawierają aż 5 opatentowanych składników, stanowiących unikatową, autorską mieszankę, jedyną tego rodzaju w Polsce.

Szczególnie korzystne jest połączenie dzikiego kardamonu z kofeiną, gdyż składniki te wzmacniają się wzajemnie i znoszą niekorzystne działanie kofeiny. U niektórych osób kilka godzin po spożyciu kawy lub mocnej herbaty występuje nawrót uczucia zmęczenia i rozdrażnienie. Natomiast połączenie ekstraktu z dzikiego kardamonu z naturalną kofeiną ułatwia koncentrację, poprawia czujność do 5 godzin po spożyciu, dlatego też szczególnie przydaje się jeśli mamy ważną pracę do wykonania. Ponadto połączenie ziół ajurwedyjskich i adaptogenów, jak ashwagandha i brahmi poprawiają odporność na stress.

Ważną cechą dobrych suplementów jest standaryzacja, gdyż mamy pewność, że preparat posiada stałą zawartość czynnika aktywnego. Analiza dostępnych na rynku produktów prozdrowotnych pozwala stwierdzić, że wiele z nich zawiera nie tylko prozdrowotne składniki aktywne, lecz także wypełniacze, sztuczne barwniki czy też sztuczne słodziki. Dlatego też warto wybierać preparaty oznaczone jako “clean label”, czyli czystym składem zawierającym tylko składniki aktywne oraz nieszkodliwe otoczki kapsułek.

5/5 - (1 vote)

Jak przygotować umowę kupna sprzedaży samochodu?

Poprzedni

Jakie bramy garażowe wybrać?

Następny

Zobacz także

Więcej Inne