Montaż profilu LIT-L 1

Profil LED LIT-L przeznaczony jest na powierzchniach sufitowych, ale nie tylko – dobrze sprawdza się również na ścianach i różnego rodzaju krzywiznach. Profil składa się z dwóch elementów: listwy montażowej o łukowatym kształcie oraz profilu ONISA, w którym umieszcza się taśmy LED. Całość montażu nie jest skomplikowana i nie wymaga tworzenia specjalnych wypustów dla listwy montażowej. Umieszcza się ją w wybranym miejscu silikonowego sznura i zakłada zaślepki, a następnie wpina przygotowaną wcześniej oprawę ONISA.

Zamawiając profil LIT-L otrzymuje się bardzo dokładną instrukcję, która krok po kroku opisuje i przedstawia na rysunkach poszczególne prace. Dzięki temu można szybko i sprawnie wykonać połączenie wszystkich elementów, a zamontowany profil od razu będzie można wykorzystać do oświetlenia pomieszczenia.

Montaż profilu LIT-L 2

Elementy, jakich potrzebujemy do wykonania prawidłowego montażu, to nie tylko dwie części profilu, ale również zaślepki, osłona, taśma LED oraz sznur silikonowy. Będziemy też potrzebować wiertarki, śrubokrętu, piły do metalu, a także kleju, gipsu oraz farby – tej samej, jaką malujemy powierzchnię, czyli sufit czy ścianę, na której znajdzie się zamontowany profil. Pierwszym elementem montażu jest przycięcie listwy montażowej do wybranej długości, a samego profilu o co najmniej 2 cm krócej.

Dzięki temu łatwo będzie można założyć zaślepki i poprowadzić przewód wewnątrz oprawy. Kolejnym krokiem jest wywiercenie w listwie montażowej otworów na wkręty oraz przewody zasilające. Następnie listwę montażową za pomocą wkrętów przykręcamy do wybranej powierzchni. Należy używać wkrętów odpowiednich do danego materiału – innych do drewna, innych do karton-gipsu. Na tym etapie trzeba również wyprowadzić przewody zasilające. W dalszych etapach montażu nakładamy zaślepki na listwę montażową i całość pokrywamy gładzią gipsową. W profilu głównym instalujemy taśmę LED, wyprowadzamy przewód i zakładamy zaślepki. Tak przygotowany profil mocujemy w listwie montażowej i zabezpieczamy silikonowym sznurem.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem illuminations.pl

5/5 - (2 votes)

Jak zostać testerem oprogramowania?

Poprzedni

Który komis samochodowy w Warszawie wybrać?

Następny

Zobacz także

Więcej Inne