Bagażniki rowerowy na haku

Jeżeli zależy ci na tym, aby pojeździć swoim ulubionym rowerem w miejscu, do którego wybierasz się na wakacje to musisz znaleźć sposób na to, jak taki rower przewieźć. Sposobów jest wiele, ale najlepszym i najskuteczniejszym z nich jest montaż dedykowanego bagażnika do samochodu. Takie rozwiązanie jest nie tylko szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne – zapięcie jednośladu jest proste, jeżeli tylko dobierze się odpowiedni wariant modelu do konkretnego rodzaju i ilości rowerów. Jak zatem dobrać odpowiedni bagażnik dla Twojej rodziny? Na co zwrócić uwagę przy jego doborze? I gdzie go można znaleźć w dobrej cenie?

Spis treści

Jaki bagażnik rowerowy wybrać do swojego roweru?

Przede wszystkim warto jest wybierać przedmioty kompatybilne zarówno z autem jak i z samym rowerem. W ten sposób będziesz mieć pewność, że twoja podróż z rowerem na dachu samochodu będzie bezpieczna i skuteczna – i że dowieziesz swój jednoślad komfortowo i bezpiecznie. Bagażniki rowerowe mogą być montowane nie tylko na dach, ale również na hak, na tylną klapę czy na koło zapasowe (zazwyczaj w samochodach terenowych). Bagażnik dachowy to relatywnie niedrogie rozwiązanie, ale jeśli stawiasz na maksymalną funkcjonalność i wygodę polecamy zakup platformy rowerowej na hak holowniczy.

Bagażniki rowerowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Bagażniki rowerowe na dach

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jaki bagażnik rowerowy wybrać dla siebie to warto pamiętać o kilku kwestiach. Warto jest zwrócić uwagę na to, jakie certyfikaty i odznaczenia ma dany model – to właśnie one mówią o tym, jakiej jakości jest dany produkt. Oprócz tego, przy wyborze bagażnika montowanego na haku, należy również sprawdzić wtyczkę na światła – czy ta, która znajduje przy haku jest kompatybilna z tą, która znajduje się w platformie na rowery? Jeżeli nie, a bardzo zależy ci na danym modelu bagażnika to zawsze możesz dokupić odpowiedni adapter, dzięki, któremu go podepniesz. Warto sprawdzić też, czy dany bagażnik jest kompatybilny z dachowym bagażnikiem bazowym, jeśli chcesz przewozić rowery na dachu auta.

Gdzie można znaleźć dobrej jakości bagażniki do przewozu rowerów?

Jeżeli szukasz dobrych bagażników do transportu rowerów, niezależnie czy chodzi o te, które mocuje się na dachu czy też te, które mocowane są do haka, tylnej klapy czy zapasowego koła, to zdecydowanie dobrą decyzją jest, szukając ich w internecie. To właśnie tam znajdziesz również wszystkie niezbędne akcesoria oraz części zamienne, które również mogą ci się przydać w trakcie bezpiecznej podróży z rowerami na pokładzie.

Oceń ten post post

Olej silnikowy – jeden z najważniejszych płynów w samochodzie

Poprzedni

Kamera IP zewnętrzna, czyli jak wybrać odpowiedni sprzęt do monitoringu podwórka?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady