Podróż samochodem z rowerami
fot. materiały prasowe

Podróż z rowerami wielu osobom kojarzy się z niewygodą i trudnościami, jeśli do tej pory nie mieli innej możliwości, jak tylko przewozić je w pociągu. Jednak można to łatwo zmienić, wybierając wygodną platformę na rowery, mocowaną na hak samochodowy. Poznaj bliżej jej zalety i sprawdź, czy będzie rozwiązaniem idealnym także dla ciebie.

Dlaczego warto wybrać bagażnik na hak?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje bagażników rowerowych: montowane na hak samochodowy oraz na dach. Być może zastanawiasz się, dlaczego w takim razie masz wybierać ten pierwszy model?

Przede wszystkim dlatego, że jest on bardzo łatwy do zamontowania do pojazdu i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Instrukcja krok po kroku pozwoli ci samodzielnie sobie z nim poradzić, bez konieczności udawania się po radę do serwisu czy choćby sprzedawcy. Co więcej, bagażnik na hak będzie bardzo wygodny podczas jazdy samochodem, ponieważ zupełnie nie zmienia aerodynamiki pojazdu.

Kolejna zaleta takiego rozwiązania to wygoda obsługi. Platforma na hak jest przygotowana w taki sposób, aby zapewniała komfortowe i szybkie ładowanie rowerów. Ze względu na to, iż znajduje się na haku, czyli na stosunkowo niewielkiej wysokości, nie wymaga dżwigania rowrów i zapewnia bardzo łatwy do nich dostęp. Tę zaletę docenią w szczególności panie, które nie będą musiały się z nimi siłować ani prosić o pomoc spotkanych mężczyzn, jeśli wybiorą się na wycieczkę tylko w swoim gronie.

Co więcej, decydując się na umieszczenia rowerów za samochodem, zyskujemy całą przestrzeń dachu do zagospodarowania, co może być przydatne, gdy chcemy zabrać tam klasyczny bagażnik. Na pewno taka opcja przyda się, jeśli na wakacje jedzie cała, duża rodzina.

Jaką platformę wybrać?

Platformy rowerowe na hak różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim ładownością. Mogą pomieścić od dwóch do czterech rowerów, dzięki czemu potrafią zadbać o przewóz jednośladów dla całej rodziny. Ich wielkość zawsze powinniśmy dobierać właśnie pod kątem tego, ile pojazdów będzie się na nich znajdować.

Wybierając platformę rowerową, warto także zwrócić uwagę na jego konstrukcję, w tym szerokość i rodzaj mocowania, jakie posiada. Dla osób, które chciałyby zawsze łatwo poradzić sobie z odpinaniem i zapinaniem bagażnika najlepszym rozwiązaniem będą te modele, które posiadają wygodny zatrzask i nie wymagają używania dodatkowych narzędzi.

System antykradzieżowy

Jeśli wybierasz się na długą wycieczkę i spodziewasz się kilkudniowej trasy, albo zainteresowała cię wycieczka objazdowa, na pewno zastanawiasz się, jak ochronić swoją własność przed złodziejami. Na szczęście bagażniki wyposażone są w systemy antykradzieżowe, które pomogą ci zabezpieczyć przewożone rowery. Dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się nawet przez chwilę o swoją własność, niezależnie od tego, gdzie się zatrzymasz po drodze.

5/5 - (2 votes)

Jak robić bezpieczne zakupy na Aliexpress?

Poprzedni

Pojazdy Polaris – jak wygląda aktualna oferta?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady