Serwis info-car.pl

Info-Car to internetowy serwis, który pozwala załatwiać różne sprawy związane z prawem jazdy, rejestracją pojazdu, tachografem oraz kartą ADR. Stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa. Serwis podzielony jest na cztery działy: Prawo Jazdy, Rejestracja Pojazdu, Tachograf i ADR.

Serwis info-car.pl i PKK:

Info-Car umożliwia przyszłym kierowcom zapisanie się na egzamin na prawo jazdy poprzez Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Możemy złożyć wniosek o wygenerowanie PKK, sprawdzić jego status, zapisać się na egzamin, sprawdzić dostępność egzaminów, opłacić wydanie dokumentu oraz sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru w urzędzie.

Sprawdzenie i rejestracja pojazdu przez Info-Car:

Serwis pomoże również kierowcom planującym zakup samochodu. Info Car pokaże dane pojazdu oraz historię jego rejestracji w Polsce. Możemy również sprawdzić, czy pojazd nie pochodzi z kradzieży. Serwis zawiera część informacji dostępnych również poprzez numer VIN na stronie historia pojazdu gov.pl oraz w innych bazach zewnętrznych.

Jak Info-Car wspiera zawodowych kierowców?

Zawodowi kierowcy także mogą korzystać z serwisu info-car.pl. Serwis umożliwia:

  • Złożenie elektronicznego wniosku o wydanie szkoleniowej lub standardowej karty do tachografu. W przypadku zwykłej karty, można ubiegać się o nowy dokument, przedłużenie terminu ważności lub duplikat, jeśli karta została zgubiona. Firmy również mogą uzyskać kartę online w imieniu kierowcy.
  • Sprawdzenie statusu karty ADR – wystarczy wpisać imię, nazwisko oraz numer PESEL, aby sprawdzić status karty ADR i zweryfikować, czy czeka ona na odbiór w urzędzie.

Aby korzystać z portalu Info-Car, konieczne jest założenie konta – osobistego lub firmowego. Rejestracja zajmuje kilka minut i wymaga podania imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz hasła. Następnie należy zweryfikować konto, klikając w link aktywacyjny otrzymany na pocztę e-mail.

Dzięki serwisowi Info-Car, kierowcy oraz przyszli kierowcy mogą załatwić wiele spraw związanych z prawem jazdy, rejestracją pojazdu, tachografem oraz kartą ADR w sposób szybki i wygodny. Serwis umożliwia m.in. zapisanie się na egzamin na prawo jazdy, sprawdzenie historii pojazdu oraz złożenie wniosku o wydanie karty tachografu. Warto skorzystać z Info-Car, aby zaoszczędzić czas i uniknąć wizyt w urzędzie, choć na pewno kierowcy chcieliby rozbudowy portalu o dodatkowe funkcje.

5/5 - (1 vote)

Jak przygotować motocykl do sezonu letniego?

Poprzedni

Auto na abonament – na czym to polega?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka