BMW F 750 GS, BMW F 850 GS i BMW F 850 GS Adventure
Źródło: Materiały prasowe

Motocykle BMW z klasy średniej od lat kojarzą się ze znakomitą mocą silnika, pewnością prowadzenia niezależnie od nawierzchni oraz najwyższym stopniem funkcjonalności tak na co dzień w mieście, jak w długich trasach, gdy trzeba zjechać z asfaltu i kontynuować podróż jadąc po szutrze.

Nowe motocykle BMW na 2021 rok

Seria F zyskała już zwolenników wśród motocyklistów, którzy docenili zastosowane w niej rozwiązania. Teraz dostają ulepszone wersje BMW F 750 GS, BMW F 850 GS i BMW F 850 GS Adventure w wersji modelowej na rok 2021. Różnicę widać już na pierwszy rzut oka, bo modele 2021 zyskały nowe oklejenie i oznaczenie na bocznych owiewkach. Wersje na najbliższy rok posiadają także diodowe kierunkowskazy i umieszczone z prawej strony gniazdo USB.

BMW F 750 GS w nowych barwach

Model na 2021 rok BMW F 750 GS pojawia się w trzech wersjach: w  niemetalizowanym kolorze Light White, w stylu Sport oraz w edycji 40 Years GS, którą BMW Motorrad czci jubileusz 40 lat istnienia serii GS. Kolor Light White jest propozycją nową, a jako przeciwwaga dla jasnej barwy pojazdu zastosowane zostało tu lakierowanie obręczy na czarny mat, całkowicie czarna kierownica i siedzenie łączące barwy czerni oraz czerwieni. Wersja Sport pojawia się w kolorze San Marino Blue, a sportowy charakter turystycznego enduro nadaje motocyklowi przyciemniana przednia szyba. Wszystko uzupełniają obręcze w kolorze metalizowanego granitu oraz srebrna kierownica.

 

BMW F850 GS Adventure

Źródło: Materiały prasowe

Edycja „40 Years GS” przypomina o jubileuszu napisem tej treści, a cała wersja jest hołdem złożonym klasycznemu modelowi BMW R 100 GS z wyraźnymi nawiązaniami w postaci żółtej barwy zastosowanej na osłonach dłoni oraz siedzeniu. Ta wyjątkowa wersja BMW F 750 GS posiada czarne, matowe obręcze oraz srebrną kierownicę.

 

Nowe BMW F 750 GS: w niemetalizowanym kolorze Light White, w stylu Sport lub jako „Edition 40 Years GS” i z rozszerzonym wyposażeniem standardowym.

BMW F750 GS

Źródło: Materiały prasowe

BMW F 850 GS – nowoczesność i klasyka

BMW F 850 GS na rok 2021 także ma swoją „Edition 40 Years GS”, a oprócz tego niemetalizowaną wersję kolorystyczną Racing Red i sportową Rallye. W podstawowej edycji Racing Red czerwień przełamuje czerń widoczna na rurach widelca, obręczach i siedzeniu. Rallye pojawia się zaś w metalizowanym kolorze Racing Blue ze złotymi obręczami. Edycja jubileuszowa ma kolor podstawowy Black Storm, ale podobnie jak w przypadku 750 GS do klasyki nawiązują żółte osłony dłoni i złote obręcze. Nowe BMW F 850 GS z rozszerzonym wyposażeniem standardowym zostało także wzbogacone o wyświetlacz TFT oraz możliwość regulacji przedniej szyby.

BMW F 850 GS Adventure – jeszcze więcej przygód

Unowocześnione BMW F 850 GS Adventure to nowa propozycja dla tych, którzy w jeździe na motocyklu szukają przede wszystkim przygód. Podstawową wersję użytkownik dostaje w stylu Rallye z metalizowanym, matowym kolorem Kalamata oraz złotymi felgami, co ma łączyć sportowy charakter pojazdu z elegancją wykonania. Tu również spotykamy „urodzinową” edycję „40 Years GS” w kolorze Black Storm z żółtymi osłonami dłoni i złotymi obręczami, a także podwójnym siedzeniem z czarno-żółtą tapicerką.

Zobacz także >> https://emoto.com.pl/wymiana-klockow-hamulcowych/

Nowe BMW F 850 GS: w niemetalizowanym kolorze Racing Red, w stylu Rallye lub jako „Edition 40 Years GS” i z rozszerzonym wyposażeniem standardowym.

BMW F850 GS

Źródło: Materiały prasowe

Motocykle BMW z nowym wyposażeniem

Wszystkie nowe modele BMW F 750 GS, BMW F 850 GS i BMW F 850 GS Adventure posiadają nowe dodatkowe wyposażenie w trybie Pro, co daje im  większą dynamikę jazdy. Dodano do nich m.in. regulację momentu hamowania silnika oraz system dynamicznej regulacji hamulców. Ponadto, modele BMW F 850 GS i BMW F 850 GS Adventure wśród oryginalnych akcesoriów BMW mają także uchwyt do montowania fabrycznego urządzenia nawigacji. Tryby jazdy Enduro i Enduro Pro zostały także dostosowane do zmian ustawowych, które nie będą pozwalały w przyszłości na całkowite wyłączenie ABS.

Zobacz także >> Giełda samochodowa Szczecin – Jak kupić auto?

Nie zmieniają się za to silniki w poszczególnych wersjach. W BMW F 750 GS pozostaje jednostka o mocy 57 kW (77 KM) przy 7500 obr/min, a w BMW F 850 GS i BMW F 850 GS Adventure 70 kW (95 KM) przy 8250 obr/min.

4.6/5 - (7 votes)

Jak zmniejszyć ilość indukowanego stresu – śledzenie GPS pojazdów

Poprzedni

Narzynki – narzędzia wieloostrzowe

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka