Części po VIN

Kierowcy mają obecnie świadomość, że dużo łatwiej jest kupić części po VIN, otrzymując odpowiedni zamiennik. Kod samochodu VIN to numer identyfikacyjny, który jest unikalny dla nadwozia każdego pojazdu. VIN można znaleźć w karcie danych samochodu, a także na elementach karoserii. Podczas rejestracji samochodu pracownik w centrum rejestracji transportu porównuje tożsamość kodu VIN wskazanego w dokumencie dla samochodu ze wskazanymi wartościami numerów na elementach nadwozia.

Szukanie części po VIN

VIN to unikalny numer reprezentujący zestaw liter i cyfr. Szyfruje informacje o producencie samochodu, dacie jego wydania, a także inne dane identyfikujące pojazd. Szukanie części po numerze VIN zapewnia jednoznaczne określenie odpowiednich komponentów. Wyszukiwarka jest skutecznym sposobem na zakup elementów do konkretnego modelu samochodu. W serwisie UCANDO, możecie znaleźć wyszukiwarkę części.

Części po VIN - Wyszukiwanie części zamiennych 1

Zobacz również >>Kiedy warto oddać samochód do skupu?

Trzeba jedynie wpisać w odpowiednią rubrykę numer VIN, który w dowodzie rejestracyjnym znajduje się pod literą E. Z tej opcji najczęściej korzystają warsztaty samochodowe, które poszukują części zamiennych do naprawy powierzonego auta. Ale również dla osób indywidualnych szukanie części po numerze VIN jest korzystne, ponieważ remont samochodu będzie tańszy.

Gdzie w samochodzie szukać numeru VIN?

  • Pod maską na metalowej płycie
  • Pod spodem przedniej szyby
  • Z przodu drzwi kierowcy
  • Na słupku bocznym po stronie kierowcy
  • Z tyłu pod przednim siedzeniem
  • W prawym nadkolu
  • W ramie nośnej przy prawym nadkolu
  • W podłodze bagażnika itd.

Kod VIN składa się z kilku sekcji, które zawierają tylko cyfry arabskie od 0 do 9 i litery łacińskie, z wyjątkiem I, O, Q (litery te nie są używane, ponieważ łatwo je pomylić z zero i jeden). Całkowita długość łańcucha alfanumerycznego wynosi 17 znaków, których symbole są szyfrowane za pomocą różnych cech pochodzenia i konfiguracji pojazdu.

Szukanie części po numerze VIN: dlaczego jest potrzebne?

Numer wybranej części samochodowej będzie dokładnie odpowiadał artykułowi w katalogu centrum samochodowego, ponieważ zostanie wykonana prawidłowa identyfikacja pojazdu pod każdym względem. Zgodnie z ISO dane dotyczące producenta, podstawowe cechy, rok produkcji samochodu są szyfrowane.

Czytaj również >> Światła pozycyjne a mijania – Kiedy i jak używać świateł w samochodzie?

Trzeba podać konkretne znaki znalezionych we wszystkich dokumentach (dowód rejestracyjny, ubezpieczenie). Lokalizacja samochodu zależy od wyboru firmy, musi być zastosowana do integralnej części podwozia lub nadwozia lub przymocowana tabliczka znamionowa (tablica rejestracyjna). Aby mieć całkowitą pewność, że zamówione hamulce, zawieszenie i elementy do silnika będą pasowały do pojazdu, trzeba zdecydować się na wybór części po VIN.

Jakie części zamienne można wybrać według kodu VIN?

Dzięki kodowi identyfikacyjnemu dostępne są części do prawie wszystkich części samochodu: maska, nadwozie, skrzynia biegów, osie, elektronika, elementy wnętrza, felgi i systemy bezpieczeństwa. Nie trzeba będzie przeglądać mnóstwa stron internetowych skupiając się tylko na modelu i roczniku.

Części po VIN - Wyszukiwanie części zamiennych 2

Wyszukiwanie części zamiennych po numerze VIN jest obecnie najwygodniejszą i bezpieczną metodą nabywania potrzebnych elementów do naprawy auta. Szczegółowe określenie wersji pojazdu umożliwia zakup właściwych zamienników.

Wyszukiwarka części po vin >> tutaj

Osoba niezwiązana z usługami na rynku motoryzacyjnym nie ma dostępu do danych autoryzowanych serwisów samochodowych. Najczęściej zaopatrują się tam hurtownie prowadzące dystrybucje części. Niektóre sklepy sprzedające części samochodowe umożliwiają dostęp do swojej wyszukiwarki, która pomoże znaleźć potrzebną część zamienną.

2.6/5 - (103 votes)

Światła pozycyjne a mijania – Kiedy i jak używać świateł w samochodzie?

Poprzedni

Szpera co to jest i za co odpowiada?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady