Czy w Twoim samochodzie jest odpowiedni olej?

Wymiana oleju to jedna z tych rzeczy, które często robimy dla naszych samochodów, nie myśląc o tym zbyt wiele. Ale gdybyś sprawdził ofertę dostępną u lokalnego mechanika lub sklepu z częściami samochodowymi, zdziwiłbyś się, ile opcji jest dostępnych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak działa Twój pojazd po wymianie oleju, aby upewnić się, że mechanik prawidłowo dobrał olej, który zapewnia odpowiednią ochronę.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów niewłaściwego oleju w swoim samochodzie, koniecznie udaj się do renomowanego mechanika w celu przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki i naprawy.

Trudny start, czyli problem z rozruchem auta

Chociaż jest to szczególnie zauważalne i naturalne w niskich temperaturach, niewłaściwy olej może utrudnić uruchomienie pojazdu w każdych warunkach pogodowych. Wynika to z niewłaściwej lepkości, która powoduje, że olej jest zbyt gęsty, aby prawidłowo smarować części ruchome, co powoduje nadmierne tarcie i opór podczas próby uruchomienia pojazdu.

Wycieki oleju to kolejny problem, który bardzo często się pojawia. Nieprawidłowy olej może spowodować nagłe wycieki oleju ze względu na przepływ różnych rodzajów oleju przez silnik. Na przykład stosowanie olejów syntetycznych w pojazdach o dużym przebiegu może spowodować wycieki, ponieważ ten rodzaj oleju może przeciskać się w ciasne obszary, których nie może zapewnić konwencjonalny olej.

Zmniejszona oszczędność paliwa. Zbyt gęsty olej silnikowy może spowodować znaczny spadek zużycia paliwa w Twoim samochodzie. Dodatkowy opór utrudnia pompowanie tłoków, często powodując bogatą pracę silnika, a jednocześnie powoduje wewnętrzne uszkodzenie silnika.

Niewłaściwy olej może spalić się w silniku Twojego samochodu. Zapach palącego się oleju to kolejny z bardzo istotnych problemów. Zależy to od warunków pracy, rodzaju silnika używanego przez Twój samochód i rodzaju oleju, który został do niego wlany. Twój pojazd może również zacząć wytwarzać niebieski dym wydechowy.

Olej silnikowy, który nie jest dostatecznie gęsty do warunków pracy, może powodować stukanie w silniku. Dzieje się tak, gdy olej nie jest w stanie prawidłowo pokryć ruchomych części silnika, więc usłyszysz, jak metalowe elementy uderzają o inne części.

Niesprawny pojazd? Wybierz skup aut

Jeśli podejrzewasz, że mogłeś otrzymać wymianę oleju o niewłaściwych parametrach, zastanów się nad naprawą auta w renomowanych miejscach. Jeśli z kolei zamierzasz sprzedać swój samochód osobowy postaw na skup aut Leszno oraz oddziały w innych miejscowościach.

5/5 - (2 votes)

Dlaczego warto stosować gumowe dywaniki oraz gumową matę do bagażnika?

Poprzedni

Regularna kontrola wpływa na żywotność akumulatora

Następny

Zobacz także

Więcej Porady