Sveten / Shutterstock.com
Źródło zdjęcia: Sveten / Shutterstock.com

Gumowe dywaniki oraz gumowe maty do samochodu są powszechnie stosowane. Powszechnie wiadomo, że gumowe dywaniki są rozwiązaniem, dzięki któremu można uchronić wnętrze pojazdu przed zabrudzeniami i utrzymać je w odpowiedniej czystości. W niniejszym artykule przyglądamy się nieco bardziej szczegółowo temu, dlaczego warto stosować gumowe dywaniki oraz gumową matę w kokpicie samochodu osobowego.

Gumowe dywaniki

Gumowe dywaniki przede wszystkim służą do tego, aby ochronić wnętrze samochodu przed zabrudzeniami, które wnosi się na podeszwach butów, a więc między innymi przed błotem, piaskiem, śniegiem oraz wilgocią. Szczególnie ważna jest ochrona przed wilgocią. Bywa tak, że zmoczone dywaniki parują i są przyczyną zaparowanych szyb w samochodzie, dlatego postawienie na gumowe dywaniki, z których łatwo można pozbyć się zalegającej wody wydaje się bardzo rozsądne.

Największą zaletą gumowych dywaników i jednocześnie przewagą nad welurowymi jest to że są dużo prostsze w czyszczeniu. Jednie wystarczy je spłukać bieżącą wodą i wysuszyć. Nie ważne co się na nich znajduje opłukanie wodą powinno rozwiązać problem. Natomiast w przypadku dywaników welurowych sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Usunięcie sierści po przewożeniu psa lub wyczyszczenie dywanika po zabłoconych butach wymaga kompleksowego prania oraz długiego suszenia.

Najważniejszą kwestią podczas dokonywania zakupu jest prawidłowe dopasowanie rozmiaru dywanika. Na rynku łatwo znaleźć uniwersalne dywaniki gumowe oraz dywaniki dopasowane do odpowiedniego modelu. Zatem najlepiej rozpocząć poszukiwania od znalezienia egzemplarza dedykowanego do Twojego modelu samochodu. Jeśli nie uda się znaleźć to można postawić na uniwersalny dywanik o odpowiednim rozmiarze. Wiele uniwersalnych dywaników niczym nie ustępuje oryginalnym dywanikom samochodowym.

Gumowa mata do bagażnika

Poza gumowymi wiele osób montuje matę w bagażniku. Gumowa mata do bagażnika chroni bagażnik przed ewentualnymi zabrudzeniami oraz wilgocią. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla każdego kto często przewozi materiały, które mogą być przyczyną zabrudzeń np. oleje, smary, materiały budowlane oraz wszystko co jest mokre np. narty, sanki, sprzęt wędkarski itd.

Podsumowując, gumowa mata oraz gumowe dywaniki to popularne rozwiązanie, które bardzo dobrze się sprawdza w samochodach osobowych.

5/5 - (1 vote)

Jakie perfumy dla samochodu kupić na wiosnę?

Poprzedni

Czy w Twoim samochodzie jest odpowiedni olej?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady