Pilna naprawa samochodu

Samochody mają to do siebie, że psują się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. W przypadku nagłej awarii pomocne bywają pożyczki na dowód bez zaświadczeń.

Nagła awaria samochodu to duże koszty

Samochód to prawdziwa skarbonka, mnóstwo na niego wydajemy zarówno w miesiącu, jak i w ciągu całego roku. Koszty eksploatacji samochodu obejmują:

  • ubezpieczenie OC, AC i NNW;
  • tankowanie paliwa;
  • okresowe przeglądy;
  • wymianę opon;
  • mycie i konserwację;
  • wszelkie naprawy i modyfikacje.

Niektóre awarie można usunąć we własnym zakresie i przy znikomych kosztach, ale inne wymagają zakupu drogich części zamiennych i wizyty w warsztacie samochodowym.

Zwyczajna wymiana rozrządu lub naprawa elektryki może kosztować kilkaset złotych, ale w przypadku poważnych usterek skrzyni biegów czy silnika trzeba się liczyć z wydatkami rzędu nawet kilku tysięcy zł. Nie zawsze mamy takie pieniądze przewidziane w domowym budżecie i zdarza się, że naprawy nie da się wykonać bez pożyczki na dowód bez zaświadczeń.

Skąd wziąć pieniądze na naprawę samochodu?

Najlepiej byłoby, gdybyśmy wzięli pieniądze na naprawę auta z własnej kieszeni, ale jest to takie proste tylko w teorii. Jak wygląda praktyka, każdy z nas doskonale wie. Czasami usterka samochodu jest tak poważna, że nie jesteśmy w stanie wygospodarować na naprawę pieniędzy z dostępnego budżetu i musimy je pozyskać z zewnątrz – z kredytu, pożyczki pozabankowej czy pożyczki prywatnej od bliskich.

Kredyt wiąże się z formalnościami i trzeba mieć do niego też zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową. Pożyczka prywatna jest teraz coraz trudniejsza do pozyskania i coraz mniej osób w ogóle chce prosić rodzinę lub przyjaciół o pożyczenie pieniędzy. Optymalnym rozwiązaniem wydają się pożyczki na dowód bez zaświadczeń – są szybkie, nie wymagają formalności i przede wszystkim nie musimy mieć do nich dobrej historii kredytowej.

Kwota pożyczki na dowód bez zaświadczeń

Poszczególne firmy pozabankowe mogą udzielać pożyczki na dowód bez zaświadczeń w różnych kwotach. Takim minimum jest zwykle 50 lub 100 zł, natomiast maksimum kilka tysięcy zł, w zależności od firmy może być to 2000 zł, 3000 zł lub 5000 zł na 30 dni, ale dostępne są też szybkie pożyczki w kwotach powyżej 5000 zł oraz pożyczki na raty. Przed podpisaniem umowy o pożyczkę najlepiej upewnić się w warsztacie samochodowym ile będzie kosztowała naprawa.

Właściciel auta dowiaduje się o kosztach zwykle w momencie, kiedy jego samochód stoi już na kanale i został dokładnie sprawdzony. W większości przypadków mechanicy samochodowi od razu zabierają się za naprawę i pieniądze na ich wynagrodzenie trzeba mieć jak najszybciej. Najlepiej od razu zapytać mechanika, ile będzie kosztowała cała usługa, zarówno koszt części, jak i robocizny. Może się jednak zdarzyć, że po drodze ujawnią się kolejne usterki, a wtedy ostateczna naprawa będzie droższa i dla zabezpieczenia przed taką sytuacją warto zaopatrzyć się w nieco wyższą kwotę niż ta pierwotnie określona.

Jak porównać oferty firm pożyczkowych?

Porównanie ofert firm pożyczkowych jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń można porównać przy użyciu rankingu pożyczek na 7pozyczki.pl/ranking uwzględniającego aktualne oferty wielu firm. Ranking obejmuje informacje dotyczące minimalnych i maksymalnych wysokości pożyczek, terminów spłaty, dostępności pierwszej darmowej pożyczki pozabankowej oraz wymagań w stosunku do wnioskodawców.

Jak wziąć pożyczkę na naprawę samochodu?

Naprawa samochodu może być wykonana bardzo szybko, więc ze wzięciem szybkiej pożyczki na dowód bez zaświadczeń nie należy czekać. Najlepiej zrobić to jeszcze przed weekendem, gdyż niektóre firmy działają tylko od poniedziałku do piątku i w konkretnych godzinach. Pożyczkę można wziąć przez internet, wypełnić wniosek podając nim wymagane informacje w tym dane osobowe, numer konta, numer telefonu i adres e-mail, wysłać wniosek, wykonać przelew weryfikacyjny lub zweryfikować wniosek inną dostępną metodą, a następnie poczekać na decyzję i przelew pożyczki przez internet.

5/5 - (4 votes)

Rejestracja auta zagranicą – tłumaczenie dokumentów

Poprzedni

Dlaczego warto zabezpieczyć auto folią PPF?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady