Silnik z dodatkiem Ceramizer CSX

Na rynku motoryzacyjnym można znaleźć wiele preparatów do regeneracji silnika. Choć ich skuteczność nie podlega dyskusji, problemem jest czas niezbędny do wytworzenia specjalnej powłoki ochronnej. W przypadku silników samochodowych może to być nawet okres potrzebny do pokonania 1500 km. To sprawia pewną trudność przy pojazdach działających w ekstremalnych warunkach. Aby zapewnić dłuższą żywotność silnika należy stosować dodatek do oleju silnikowego Ceramizer.

Dodatek do oleju silnikowego w warunkach ekstremalnych

Na szczęście producenci zdają sobie z tego sprawę, podobnie jak kierowcy. Właśnie dlatego powstały specjalne dodatki do oleju silnikowego, przeznaczone do maszyn eksploatowanych w sposób sportowy i ekstremalny. Reprezentantem takiej grupy produktów jest Ceramizer CSX. Tak jak w przypadku innych preparatów tego producenta, tym razem istotą działania również jest regeneracja, ale przewaga nad innymi środkami tkwi w szybkości działania.

Wystarczy przejechać zaledwie 100 km, aby Ceramizer CSX wytworzył pożądaną warstwę ochronną. Tworzy się ona we wszystkich obszarach intensywnego tarcia metalu. Szczególnie silne działanie następuje w najbardziej zużytych punktach. Każdy medal ma jednak dwie strony. Warstwa ochronna preparatu CSX powstaje o wiele szybciej, ale jej wytrzymałość jest znacznie krótsza. Zwykły Ceramizer zapewnia ochronę na dystansie około 70 000 km, natomiast preparat do pojazdów ekstremalnych działa na dystansie jedynie 10 000 km.

Regeneracja silnika pod dodaniu dodatku do oleju

Regeneracja silnika odbywa się w łatwy sposób, bez demontażu. Wystarczy jedynie zaaplikować dawkę preparatu wprost do oleju silnikowego. Minimalna warstwa Ceramizera CSX wyrównuje wszelkie zarysowania i deformacje w obrębie najbardziej zużytych obszarów na powierzchni silnika. Warto jednak uświadomić sobie, że działanie naprawcze nie jest jedyną korzyścią wynikającą ze stosowania ceramicznych dodatków do oleju. Taka ochrona jest niezwykle istotna przy ekstremalnej jeździe, która wiąże się z dużymi obciążeniami silnika.

Ceramizer CSX zabezpiecza mechanizm przed momentalnymi przegrzaniami i jednocześnie zwiększa jego moc i dynamikę. Ta formuła ułatwia rozruch silnika, redukuje wibracje, nadmierny hałas i dymienie, więc użytkowanie sprzętu staje się wygodniejsze i bardziej komfortowe. Kierowcy, którzy wybierają ten preparat, mogą liczyć na oszczędności na paliwie nawet do 5% oraz na uniknięcie poważnych napraw, co w naturalny sposób wiąże się z przedłużeniem żywotności silnika.

Jak aplikować dodatek do oleju silnikowego Ceramizer CSX?

Tak jak wspomniano wcześniej, aplikacja Ceramizera CSX jest bardzo prosta. Preparat wstrzykiwany jest do otworu wlewu oleju na rozgrzanym do temperatury około 90 ℃ i wyłączonym silniku. Po 10 minutach pracy silnika na jałowym biegu trzeba jeszcze przebyć około 100 km w łagodnym tempie albo pozostawić uruchomiony silnik na jałowym biegu przez około 3 godziny. Po upływie tego czasu preparat do regeneracji silnika wytworzy oczekiwaną barierę ochronną.

5/5 - (2 votes)

Jak spisać umowę kupna auta? Co powinna zawierać umowa?

Poprzedni

Ubezpieczenia OC – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady