Wybór Ubezpieczenia OC

Nieszczęśliwy wypadek na drodze to coś co może przydarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Z tego względu inwestycja we wszelkiego rodzaju formy ochrony pojazdu stają się przedmiotem zainteresowania coraz większej ilości osób. Warto jednak mieć na względzie, iż nie wszystkie ubezpieczenia OC są warte zainteresowania. W tym poradniku dowiesz się na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie samochodu.

Ubezpieczenie OC – dlaczego jest tak ważne?

Polisa OC stanowi obowiązkową formę ubezpieczenia dla każdego właściciela pojazdu. Ubezpieczenia OC są regulowane ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. Fakt ten sprawia, że bez względu na to jakie towarzystwo się wybierze, stopień ochrony będzie taki sam. Zmianom ulega jedynie cena samej polisy między wybranymi ubezpieczycielami. Oznacza to, że wybierając drogą polisę OC zyskasz takie same warunki ochrony, jak w przypadku tańszej polisy OC.

Ubezpieczenie samochodu – dodatkowe formy ochrony

Zakup ubezpieczenia OC

Nad wyborem ubezpieczenia samochodu warto jednak zastanowić się nieco dłużej. Wynika to z faktu, iż niektóre towarzystwa oferują pakiet dodatkowych zabezpieczeń zupełnie za darmo bądź też za niewielką opłatą. Co więcej, wybierając odpowiednią firmę właściciel pojazdu może mieć również prawo do zniżek na kolejne usługi. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia klientowi nieco inne możliwości. Przyjrzyjmy się więc rozszerzeniom ubezpieczenia OC, które są najchętniej wybierane przez właścicieli pojazdów.

  • Autocasco (AC) – popularna forma dodatkowego zabezpieczenia pojazdu przed uszkodzeniami w wyniku własnej winy, a także kradzieży samochodu lub jego zniszczenia na wskutek działania żywiołów. Autocasco jest jedną z najczęstszych dodatkowych form ubezpieczenia samochodu. Większość towarzystw oferuje AC towarzyszącej polisie OC w wariancie okrojonym, obejmującą zazwyczaj około 2-3 zdarzeń losowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić rozszerzoną formę ubezpieczenia AC przy okazji nabywania OC. Więcej informacji od AC znajdziesz tutaj – tuz.pl/produkty/ubezpieczenie-ac.
  • Assistance (ASS) – wykupując to ubezpieczenie kierowca ma prawo do skorzystania z usług serwisowych, medycznych lub informacyjnych w przypadku nagłej awarii pojazdu. Sprawdzając daną ofertę ubezpieczenia OC warto sprawdzić szczegółowe warunki ASS. Jednak nawet w wariancie podstawowym, obejmującym z reguły możliwość holowania pojazdu przez określony dystans, Assistance może okazać się wybawieniem w niespodziewanej sytuacji na drodze.
  • NWN – ta polisa zabezpiecza dodatkowo kierowcę a czasem również i pasażerów przed nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą spowodować trwały lub częściowy uszczerbek na zdrowiu. NWN oferuje możliwość uzyskania środków finansowych z tytułu procentu uszkodzeń ciała. Jeśli zależy Ci na tym dodatku koniecznie zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia. Im jest ona wyższa tym większe wsparcie w sytuacji kryzysowej można uzyskać. Przykładowo, Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych TUZ oferuje swoim klientom do 5 210 000 euro odszkodowania w odniesieniu do jednego zdarzenia.

Ubezpieczenie online – o czym warto pamiętać?

Na rynku istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, specjalizujących się w ubezpieczeniach OC. W związku z tym, nawet korzystając z kalkulatora OC wybór odpowiedniej firmy nie zawsze jest prosty. Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczyciela?

1. Opinie na temat ubezpieczenia OC

Właścicielami pojazdów są nie tylko członkowie Twojej rodziny, ale także znajomi z pracy czy przyjaciele. Przed wyborem danego ubezpieczyciela warto zasięgnąć ich porady. Nieodzownym będą również wszelkiego rodzaju strony opiniotwórcze oraz fora tematyczne. Im więcej zadowolonych konsumentów tym większa szansa, że i Ty będziesz usatysfakcjonowany swoją formę ubezpieczenia OC.

2. Możliwość wykupienia polisy OC

Codzienne wyzwania nie zawsze pozwalają na bezpośrednie odbywanie rozmów z przedstawicielami. Wiele towarzystw oferuje swoim klientom możliwość 100% obsługi przez Internet. Jednym z nich jest Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych TUZ, gwarantujące profesjonalne doradztwo oraz fachową obsługę na odległość. Ubezpieczenie online to doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mogą poświęcić dużo czasu na poszukiwania idealnego rozwiązania w zakresie polis OC.

3. Szybkość działania

Nikt nie lubi czekać na połączenie z konsultantem infolinii. Szybkie załatwienie problemu to coś co powinien oferować dobry ubezpieczyciel. Błyskawiczna obsługa klienta jest istotna nie tylko w kontekście podpisywania umowy. Jest nieodzowna również w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia drogowego. Warto więc postawić na towarzystwo, które dba zarówno o wysoką jakość, jak i szybkość realizacji oferowanych przez siebie usług.

Jeśli poszukujesz godnego zaufania ubezpieczyciela, koniecznie zwróć uwagę na ofertę Towarzystwa Ubezpieczeń Zdalnych TUZ. Oprócz bardzo przystępnych ofertowo ubezpieczeń OC dla klientów indywidualnych i biznesowych, firma gwarantuje również inne formy zabezpieczenia życia i mienia. Towarzystwo oferuje możliwość szybkiej obsługi w formie online na korzystnych warunkach. Wieloletni klienci ubezpieczyciela mają także szansę na dodatkowe zniżki, zarówno do polis OC, jak i innych form ubezpieczenia.

5/5 - (3 votes)

Jak zapewnić regenerację silnika w warunkach ekstremalnych?

Poprzedni

Interkom motocyklowy: swobodna komunikacje podczas jazdy. Przegląd polecanych zestawów do rozmów z innymi motocyklistami

Następny

Zobacz także

Więcej Porady