Peugeot
Fot. ibemo

Większość osób prowadzących działalność gospodarczą prędzej czy później zacznie rozważać wyleasingowanie samochodu. Jest to naturalny wybór, najpopularniejszy spośród dostępnych form finansowania auta dla firmy. Leasing ma liczne zalety, które warto poznać jeszcze przed zapoznaniem się z konkretnymi ofertami. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule na przykładzie leasingu Peugeot, czyli jednej z najchętniej leasingowanych marek w Polsce.

Minimum formalności

Leasing jest bardzo atrakcyjną formą finansowania dla przedsiębiorców z uwagi na krótki czas, jaki jest potrzebny do załatwienia wszystkich formalności. Od przesłania potrzebnych dokumentów do podpisania umowy leasingowej z reguły mija tylko kilka dni. W dodatku dziś całą procedurę można przejść zdalnie, online, oszczędzając mnóstwo czasu.

Niski koszt początkowy

Faktem jest, że na leasing samochodu decydują się również ci przedsiębiorcy, którzy mogliby sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Dlaczego wybierają finansowanie? Na tym polega przedsiębiorczość: na mądrym zarządzaniu kapitałem.

Leasing pozwala użytkować nowy samochód przy minimalnym zaangażowaniu finansowym i tym samym zachować środki na inwestycje czy bieżącą działalność przedsiębiorstwa.

Skuteczny sposób na optymalizację podatkową

Leasing samochodu to wręcz naturalny wybór dla przedsiębiorców, których biznesy przynoszą regularne dochody, a przy tym płacących stosunkowo wysokie podatki. Leasing jest bardzo popularnym narzędziem optymalizacji podatkowej.

Każda faktura od leasingodawcy stanowi koszt uzyskania przychodu przedsiębiorcy i może zostać rozliczona w działalności, tym samym pozwalając obniżyć podatek dochodowy i VAT. W efekcie po wykupieniu samochodu z leasingu okazuje się, że realny koszt pojazdu był niższy, niż wynika to z cennika danego egzemplarza.

Elastyczne warunki leasingu

Czy każdego przedsiębiorcę stać na leasing? Z pewnością nie, natomiast jeśli masz dobrze poukładany biznes i potrzebujesz nowego samochodu, to rozważ wybór tej formy finansowania. Zwłaszcza, że warunki umowy można ściśle dopasować do własnych potrzeb, między innymi w zakresie wysokości miesięcznej raty, kwoty wykupu, wpłaty inicjalnej czy okresu finansowania.

Gdzie szukać najlepszych ofert leasingu Peugeot?

Jeśli wiesz już, że leasing samochodu jest dla Ciebie, to rozejrzyj się za korzystną ofertą. Nie musisz osobiście zaglądać do salonów dealerskich i umawiać się na rozmowy z doradcami. Wystarczy, że wejdziesz na stronę iBemo.

iBemo to platforma internetowa dająca bezpośredni dostęp do najlepszych ofert leasingu Peugeot i samochodów innych marek pochodzących prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo. Z poziomu platformy możesz samodzielnie skonfigurować parametry oferty, dodać ubezpieczenie, umowę serwisową czy przedłużoną gwarancję oraz poznać ostateczny koszt finansowania. Umowę zawrzesz online, a wybrany samochód odbierzesz w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w całej Polsce.

Aktualne oferty leasingu samochodów marki Peugeot, w tym egzemplarzy dostępnych od ręki, znajdziesz na stronie https://ibemo.pl.

5/5 - (1 vote)

Na jakie auto marki Renault zwrócić uwagę?

Poprzedni

Emulator AdBlue – alternatywa dla systemu AdBlue w samochodach ciężarowych

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka