Uchwyt na telefon do motocykla

W obecnych czasach prawie każdy z nas ma telefon komórkowy prawie zawsze przy sobie. Nie rezygnujemy z niego nawet podczas jazdy samochodem, rowerem, czy też motocyklem. Oczywiście wszystko należy robić z głową, dlatego też zdecydowanie odradzamy rozmowę przez komórkę, podczas prowadzenia jakichkolwiek pojazdów. Jest to zresztą karalne, o czym dobrze wszyscy wiemy.

Jeśli musimy pilnie porozmawiać lub odebrać ważną rozmowę, zatrzymajmy się w bezpiecznym miejscu i wtedy dokonajmy tego, co musimy uczynić. Korzystanie ze smartfona w trakcie jazdy bywa jednak czasem niezbędne. Nasz telefon może, np. pełnić rolę mobilnej nawigacji. Warto wówczas zamontować go tak, aby nie było to problematyczne i nie powodowało sytuacji, że np. nasz telefon spada podczas jazdy.

Pół biedy jeśli stanie się tak w samochodzie, gorzej jeśli dojdzie do tego na rowerze lub podczas jazdy motocyklem. Może to bowiem oznaczać, że nasz telefon właśnie zakończył swój żywot. Przed wyruszeniem w trasę zaopatrzmy się w takie rozwiązania techniczne, które nas przed tym uchronią albo przynajmniej postarają się zapobiec zniszczeniu smartfona.

 

Uchwyt do telefonu – warto kupić

Obecnie uchwyt do telefonu stał się bardzo popularnym oraz przydatnym gadżetem. Na polskich drogach można spotkać sporo samochodów, motocyklów, a także całe rzesze miłośników oraz miłośniczek jazdy na rowerze. Są to potencjalni użytkownicy oraz użytkowniczki uchwytów do telefonów. Urządzenia te bez trudu powinniśmy znaleźć w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, handlujących telefonami oraz akcesoriami do nich.

Jedną z najbardziej rozbudowanych ofert pod tym względem znajdziemy w witrynie sieciowej sklepu RTV Euro AGD. Znajdziemy tu w ciągłej sprzedaży prawie dwieście różnorodnych rozwiązań, z których większość ma charakter uniwersalny, a więc może być montowana w różnych pojazdach. Warto się im dokładnie przyjrzeć, by wybrać takie urządzenie, które spełni nasze oczekiwania. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki rodzaj uchwytu powinniśmy nabyć, możemy się zapoznać z tym, co mówią vlogerzy lub blogerzy albo poczytać specjalistyczne artykuły na ten temat.

Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy. Należy pamiętać, że uchwyt przeznaczony do jazdy na rowerze, niekoniecznie będzie dobrze się sprawdzał w samochodzie, czy podczas wyjazdu za miasto motocyklem.

Odpowiednie rozwiązanie do jazdy na motocyklu

Niektórzy miłośnicy dwóch kółek mogą stanąć przed dylematem, jak wybrać uchwyt na telefon do motocykla? Na co zwrócić uwagę, by uchwyt spełnił swoją rolę podczas jazdy? Przemieszczanie się jednośladem powoduje o wiele więcej wstrząsów, niż jazda samochodem, dlatego też uchwyt taki powinien się nieco różnić od uchwytu samochodowego. Drugą sprawą jest odpowiedni pokrowiec na naszego smartfona, który będzie narażony na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

Elementy uchwytu muszą więc wyeliminować większość drgań, jakie powstają podczas jazdy. Lepiej więc wybierać tutaj uchwyty oraz pokrowce przeznaczone do konkretnych zadań, niż liczyć na rozwiązania uniwersalne, które mogą się okazać zawodne. Typowe uchwyty na motocykl, zaopatrzone w doskonałe do takiej jazdy pokrowce, mogą więc być nieco droższe, ale bezpieczeństwo naszego telefonu jest tego warte. Oszczędności podczas tego zakupu mogą się okazać zgubne w skutkach.

Dobrze jest też dopasować uchwyt do konkretnego modelu motocykla, co umożliwi nam jego łatwe połączenie z konsolą danego modelu. Dzięki temu zyskamy jeszcze więcej pewności przed potencjalnym wyjazdem w trasę. Uniwersalne uchwyty niekoniecznie muszą zawsze sprawdzać się w motocyklach – warto o tym pamiętać.

Folia hartowana, szkło hybrydowe i in. – bezpieczeństwo w każdym calu

Dodatkowym zabezpieczeniem dla każdego smartfona będzie odpowiednie szkło czy też folia ochronna, którą możemy nakleić na ekran naszego urządzenia. Możemy więc wybrać: szkło hybrydowe, folię ochronną albo szkło hartowane. Każda folia hartowana czy też szkło poprawi bezpieczeństwo naszego telefonu. Im więcej zabezpieczeń zgromadzimy, tym większa jest szansa na to, że nasze urządzenie przeżyje nawet trzęsienie ziemi, czy też inne upadki z dużej wysokości. Przed nabyciem konkretnych rozwiązań warto zapytać fachowca, co pomoże naszemu telefonowi w przetrwaniu. Taka wiedza może nas uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami.

Pieniądze nie rodzą się na drzewach, więc każda uzasadniona oszczędność na pewno się przyda. Decydując się na zakupy w RTV Euro AGD możemy także skorzystać z korzystnego systemu ratalnego, co może się okazać bardzo przydatne, zwłaszcza przy dużych sprawunkach. Być może szukając uchwytu do telefonu na motocykl albo do samochodu, nabędziemy coś, o czym długo marzyliśmy? Dobrze jest przyjrzeć się ich, cały czas rozbudowywanej ofercie z bliska. Zakupy online możemy zrobić o każdej porze dnia czy nocy, nie wychodząc z domu.

5/5 - (3 votes)

Firmy transportowe w 2021 roku – jak przygotować się do nadchodzących zmian?

Poprzedni

Kiedy należy wybierać akumulatory Vtech?

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka