Zakup nowego auta

Od dawna rozglądasz się za nowym samochodem. Szukasz, porównujesz i analizujesz – wszystko po to, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym masz szansę nabyć wymarzony pojazd w przystępnej cenie.

Fabrycznie nowy samochód wiąże się z wydatkiem co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, co dla wielu osób jest barierą nie do przeskoczenia. Dlatego poszukują oni sposobów pozwalających na zakup auta w okazyjnej cenie. Co można zrobić w tym zakresie?

Owocne negocjacje

Jeśli jesteś osobą z zacięciem do negocjacji, możesz spróbować swoich sił. Warto bowiem mieć świadomość, że cena katalogowa to tylko punkt wyjściowy do rozmów o ostatecznej kwocie do zapłaty.

Nie istnieje jednak skuteczna recepta pozwalająca na osiągnięcie dużych zniżek, należy jednak próbować. Z pomocą może przyjść np. wycena uzyskana w konkurencyjnym salonie samochodowym danej marki, oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów. Zaprezentowana u wybranego dealera, może skłonić go do zaproponowania rabatu – jeśli nie kwotowego, to w postaci dodatkowych elementów wyposażenia.

Zakup w oparciu o przekazanie dotychczasowego auta w rozliczeniu

Jeżeli szukasz okazji na uzyskanie choćby drobnego rabatu na zakup nowego pojazdu, pomyśl o opcji zakupu z oddaniem w rozliczeniu dotychczasowego samochodu. Niektórzy dealerzy premiują takie transakcje dodatkową zniżką – zwykle rzędu kilku tysięcy złotych.

Zobacz także >> Kredyt na samochód

Oddając auto w rozliczeniu, możesz zyskać znacznie więcej. Oszczędzasz sporo czasu, ponieważ już nie musisz zajmować się wszelkimi kwestiami związanymi z poszukiwaniem kupca na pojazd.

Rocznikowa wyprzedaż aut – sposób na spore oszczędności

Końcówka roku to zawsze dobry moment, aby nabyć pojazd w bardzo przystępnej cenie. Powód? Właśnie wtedy w większości salonów trwa rocznikowa wyprzedaż aut. Jej istotą jest oferowanie samochodów z dużymi rabatami. Dla dealerów jest to jedyny sposób na szybką sprzedaż pojazdów stojących na placu, a dla kierowców – metoda na zakup pojazdu w bardzo dobrej cenie.

Zastanawiasz się, ile możesz zyskać na takiej transakcji? To zależy przede wszystkim od ceny katalogowej auta, modelu samochodu oraz etapu wyprzedaży. Możesz jedna zaoszczędzić nawet do 20-30 tysięcy złotych – w ramach pakietów korzyści.

Przykład. Toyota oferuje samochody z dużymi rabatami, m.in. AYGO z obniżką do 5910 zł, Nowy Yaris tańszy nawet o 6200 zł, Corolla Hatchback ze zniżką do 18200 zł.

Skorzystaj ze specjalnej oferty finansowania

Niektórzy dealerzy współpracują z bankami, dzięki czemu można nie tylko skorzystać z uproszczonych procedur finansowania, ale i uzyskać dodatkowe rabaty.

Samo finansowanie zwykle oferowane jest na korzystnych warunkach, czego przykładem może być Standard Kredyt 50/50 – Promocja na Wyprzedaż 2020 przygotowany przez Toyota Bank. Wystarczy wpłacić zaledwie 50% wartości pojazdu, by skorzystać z kredytu z RRSO 2,5%. Już na takiej transakcji sporo zaoszczędzisz, co możesz potraktować jako nabycie auta w okazyjnej cenie.

Zakup fabrycznie nowego samochodu wcale nie musi pozostawać wyłącznie w sferze marzeń. Jeśli skorzystasz z powyższych wskazówek, możesz nabyć pojazd dużo tańszy niż wynika to z ceny katalogowej.

5/5 - (3 votes)

Jazda samochodem zimą – jak jeździć, by było bezpiecznie?

Poprzedni

Wycena OC – zrób to sam

Następny

Zobacz także

Więcej Porady