Samochody powypadkowe

Dostępne są różne metody nabycia auta. Najwięcej kosztują nowe pojazdy z salonów samochodowych. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na samochody powypadkowe z firm ubezpieczeniowych.

Różnorodność samochodów powypadkowych

Samochody powypadkowe są bardzo różnorodne, dlatego każdy powinien dopasować coś dla siebie. Dużą zaletą jest fakt, że wśród takich aut można znaleźć niemal wszystkie marki samochodów, jakie występują na świecie. Pojazdy różnią się oczywiście przeznaczeniem oraz specyfikacją. Podczas wyboru samochodu warto zwrócić uwagę na jego przebieg oraz stan techniczny. Wśród samochodów powypadkowych najczęściej można spotkać pojazdy osobowe.

Duże znaczenie ma poziom uszkodzenia danego auta oraz to, czy uczestniczył on w małej kolizji, czy też groźnym wypadku. Niektóre osoby kupują wraki, które później można zezłomować. W pierwszej kolejności powinieneś oszacować ile dany pojazd jest wart i w ten sposób ocenić, czy jest warty zakupu. Czasami koszty naprawy przerastają faktyczną wartość pojazdu i w takiej sytuacji lepiej zrezygnować.

Uszkodzonych aut najlepiej szukać na aukcjach. Organizowane są przez wiele podmiotów, a jednymi z nich są firmy ubezpieczeniowe. W ich rękach znajdują się pojazdy, które miały drobne stłuczki oraz kolizje. Czasami naprawa auta jest zbyt kosztowna i wtedy ubezpieczalnia woli wypłacić odszkodowanie właścicielowi pojazdu. W ten sposób staje się ona posiadaczem auta powypadkowego, które następnie może wystawić na aukcji. Takie aukcje organizowane są na terenie całego kraju, a także w Niemczech i Szwajcarii.

Licytacje firm ubezpieczeniowych

Warte uwagi są licytacje w bogatych państwach, ponieważ można tam trafić na naprawdę atrakcyjne oferty. Osoby, które licytują, powinny jednak posiadać odpowiednie rozeznanie oraz wiedzę, ponieważ w ten sposób można znaleźć cenny pojazd w niedużej cenie. Aukcje, które przeprowadzane są przez firmy ubezpieczeniowe, wyglądają trochę inaczej. Najpierw przeprowadzana jest aukcja wewnętrzna, która jest organizowana przez firmę pośredniczącą.

Po złożeniu najwyższej oferty następuje przejście do właściwej aukcji. Warto również zwrócić uwagę na regulaminy, które dotyczą poszczególnych akcji, ponieważ w przypadku każdej firmy ubezpieczeniowej wyglądają one nieco inaczej. W internecie można znaleźć informacje na temat tego, w jaki sposób rozpocząć licytację oraz jak sprowadzić pojazd do Polski. Po wygraniu licytacji należy również pamiętać o rejestracji pojazdu. Przeglądy techniczne przeprowadzane w Szwajcarii są niezwykle dokładne, jednak należy pamiętać, że po sprowadzeniu auta wymagany jest również przegląd w kraju.

4.2/5 - (4 votes)

Pojazdy Polaris – jak wygląda aktualna oferta?

Poprzedni

Gdzie opłaca się sprzedawać używane samochody?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka