wybór stacji demontażu pojazdu
Źródło zdjęć: freepik.com

Kasacja auta jest niezbędna, jeśli pojazd ze względu na swój zły stan nie nadaje się już do użytku. Takie rozwiązanie to jedyne wyjście również wtedy, gdy koszty naprawy zdezelowanego samochodu znacznie przewyższają jego wartość. Pozbycie się bezużytecznego auta jest możliwe poprzez jego zezłomowanie. Profesjonalną i legalną kasacją zajmują się stacje demontażu pojazdów. Jednak jak w gąszczu firm oferujących tego typu usługi, znaleźć godny zaufania i sprawdzony punkt złomowania samochodów? Poniżej kilka przydatnych porad. Sprawdź je!

Wskazówka numer 1 – postaw na firmę działającą zgodnie z prawem

Otwarcie stacji demontażu pojazdów jest procesem składającym się z kilku następujących po sobie etapów. Równocześnie to przedsięwzięcie, które w znacznym stopniu oddziałuje na stan naturalnego środowiska. W związku z tym wiąże się z koniecznością znalezienia dostosowanej do tego lokalizacji oraz obowiązkiem dopełnienia wymogów formalnych. Można stwierdzić, że podmiot tego typu będzie prowadził działalność zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli zostaną mu wydane wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że pracownicy legalnego punktu kasacji pojazdów są doskonale przeszkoleni i wiedzą, z jakimi formalnościami wiąże się takie działanie. Dlatego, klienci przybywający do tego miejsca są proszeni o złożenie kompletu dokumentów – potwierdzających ich tożsamość, jak i dostarczających informacji na temat złomowanego samochodu.

Jednak jak sprawdzić, czy wybrana przez nas stacja demontażu pojazdów realizuje charakterystyczne dla siebie zadania na podstawie odpowiednich norm prawnych? Pomóc w tym mogą dane zawarte w specjalnych ewidencjach i rejestrach udostępnianych przez poszczególne urzędy marszałkowskie. Prezentowane są tam nazwy, siedziby, a także adresy punktów kasacyjnych działających w danym województwie. W zależności od regionu firm tego typu może być kilkadziesiąt, a niejednokrotnie nawet więcej.

Wskazówka numer 2 – dokładnie zapoznaj się z ofertą

Przed wyborem konkretnej stacji demontażu pojazdów, warto zapoznać się ze szczegółowym zakresem usług poszczególnych punktów działających w najbliższej okolicy. Niektóre z nich oferują bowiem możliwość dostarczenia wraku samochodu na pozostającej w ich posiadaniu lawecie. Należy również zwrócić uwagę na proponowane stawki, co pozwoli oszacować wysokość kwoty uzyskanej za oddanie samochodu. Najlepiej postawić na przedsiębiorstwo, które świadczy kompleksową obsługę – nie tylko w zakresie kasacji pojazdu, ale i pozbycia się powstałego złomu.

Wskazówka numer 3 – poznaj opinie klientów

Podobnie, jak w przypadku korzystania z usług o innym charakterze, tak i w tym przypadku niezwykle pomocne jest zapoznanie się z ocenami oraz opiniami, jakie na temat danej firmy mają jej dotychczasowi klienci. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo je znaleźć. Wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową konkretnego podmiotu, czy też odszukać informacje w mediach społecznościowych lub za pomocą jednej z popularnych wyszukiwarek. Pozwoli to wyrobić sobie wstępne zdanie na temat danego miejsca.

Wybór stacji demontażu pojazdu – podsumowanie

Wrak Twojego starego samochodu zalega w garażu i zajmuje niemal całą dostępną przestrzeń? Pojazd, który służył Ci przez wiele lat i był intensywnie eksploatowany, coraz częściej odmawia posłuszeństwa? Wypadek całkowicie zniszczył Twoje auto? Kasacja w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, czy Tarnowie wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem we wskazanych sytuacjach. Jednak nie zapominaj, że demontaż pojazdu powinny wykonywać tylko legalnie działające podmioty. Jedynie w taki sposób będziesz mógł zgodnie z przepisami wyrejestrować swój samochód.

Oceń ten post post

Sprawdzone rodzaje profesjonalnych wyciągarek elektrycznych

Poprzedni

Kredyt samochodowy na samochód dostawczy — na co zwrócić uwagę?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady