Wózki transportowe - zastosowanie i rodzaje. Czym się kierować przy ich wyborze? 1

Wózki transportowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe i wygodne, jak również zapewniać łatwe manewrowanie, aby przewożenie ładunków o różnych masach oraz rozmiarach było bezpieczne zarówno dla towarów, jak i ludzi. Nie można więc pozwolić na to, aby ich wybór stał się kwestią przypadku. 

Wózek transportowy – w jakich branżach znajduje zastosowanie?

Wózki transportowe, w tym takie jak np. https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe są nieodłącznym elementem wyposażenia m.in. w centrach spedycyjnych, na lotniskach czy też dworcach – słowem, branży spedycyjnej. Branża kurierska i transportowa wymaga rozwiązań, które wpłyną na znaczny sposób na zwiększenie wydajności pracy, jak również zmniejszenie ryzyka uszkodzenia różnej maści towarów. Nic więc dziwnego, że wózki są codziennością jej pracowników. Bez nich nie byłby możliwy przewóz opakowań etc.

Wózki wykorzystuje się jednak przede wszystkim w branży logistycznej i magazynowej – w takich obiektach jak hale produkcyjne – zarówno celu przewożenia ciężkich ładunków, jak również towarów o dużych gabarytach. Z ich pomocą można także z powodzeniem przewozić delikatne przedmioty, stąd też ważne jest to, aby dobrze wybrać wózek magazynowy.

Wózki są wykorzystywane również w branży medycznej w tym np. do przemieszczania sprzętu medycznego, czy też spożywczej – szczególnie w magazynach oraz sklepach. Bez nich nie może także obejść się branża budowlana.

Wózki transportowe to m.in. wózki platformowe

To na jaki wózek transportowy postawimy pozostaje kwestią potrzeb każdej firmy. Jest wykorzystywany m.in. do przewożenia ciężkich przedmiotów, transport ładunków paletowych etc. Na rynku dostępne są różne modele, w tym m.in. wózki dwukołowe, wózki półkowe, wózki siatkowe, jak również wózki platformowe.

Wózek platformowy doskonale sprawdzi się m.in. w halach zaopatrzeniowych, zakładach produkcyjnych tudzież marketach. Wszędzie tam, gdzie transport towarów odbywa się w niewielkich odległościach. Wózki magazynowe platformowe dedykowane są m.in. przewożeniu urządzeń, części maszyn tudzież paczek. Przy wyborze warto zwracać uwagę na wózki platformowe dostępne w ofercie dobrych producentów.

Wózki transportowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Przede wszystkim powinniśmy stawiać na zakup wózka u producenta, gdzie możemy liczyć zarówno na wysoką jakość, jak również na to, że doradcy techniczni służą pomocą. Specjalistyczny wózek czterokołowy nie jest przecież zakupem na miesiąc. Bez względu na to czy stawiamy na wózek magazynowy platformowy czy inny model. Nie bez znaczenia pozostaje także wielkość (sprawdzenie czy da się nim łatwo manewrować), jak również udźwig. Sprawdźmy także zwrotność oraz materiały z jakich został wykonany.

Oceń ten post post

Samochody zabytkowe – youngtimer i oldtimer

Poprzedni

Co znaczy NNW i co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady