Kredyt samochodowy na samochód dostawczy

Środki z kredytu samochodowego możesz przeznaczyć nie tylko na zakup auta osobowego, ale także dostawczego. Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt na „dostawczaka”? Podpowiadamy.

Kredyt samochodowy to atrakcyjna alternatywa dla sfinansowania auta gotówką. Zwłaszcza dziś, kiedy koszty kredytów są naprawdę atrakcyjne, a procedury pozyskania dodatkowych środków ograniczone do minimum.

Kredyt kredytowi nierówny

Kredyt na zakup samochodu to popularny produkt finansowy dostępny w ofertach większości banków komercyjnych. Wybór tego jedynego może być więc źródłem dużego dylematu. Zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie sięgały po zewnętrzne źródło finansowania i zwyczajnie nie wiedzą „co i jak”. Oprocentowanie nominalne, RRSO, zabezpieczenia spłaty — jak odnaleźć się w gąszczu parametrów i obco brzmiących bankowych określeń?

Ważne porównanie

Szukasz kredytu samochodowego na auto dostawcze? Nie wybieraj przypadkowego produktu. Podjęcie impulsywnej, nieprzemyślanej decyzji może skutkować bowiem dodatkowymi kosztami. Może pozbawić Cię także atrakcyjnych przywilejów i udogodnień. Aby dokonać najlepszego wyboru, porównaj parametry dostępnych na rynku ofert, zwracając uwagę na kilka rzeczy. Jakich?

  1. Koszty. Jedną z najważniejszych cech definiujących atrakcyjność kredytu (nie tylko) samochodowego są koszty. Tych nie warto postrzegać jednak jedynie przez pryzmat oprocentowania. Kredyt z niskim oprocentowaniem (a nawet kredyt 0%) może być bowiem droższy od tego oprocentowanego w tradycyjny sposób. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone środki, zwróć uwagę na wskaźnik RRSO — rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie, ale także prowizję i wszystkie inne koszty wynikające z pożyczenia pieniędzy. Precyzyjnie ilustruje więc całkowity koszt finansowania w skali roku. Niższe RRSO to tańszy kredyt.
  2. Okres kredytowania. Jeśli zależy Ci na tym, aby płacić jak najniższą miesięczną ratę, wyselekcjonuj banki oferujące najdłuższy okres spłaty.
  3. Formuła spłaty. Większość kredytów samochodowych to kredyty spłacane w formie miesięcznych rat. Taka formuła nie jest jednak standardem. Sięgając po kredyt na nowy samochód w Santander Consumer Banku, możesz wybrać jedną z trzech opcji spłaty: standardowe miesięcznie raty, raty balonowe (płatne np. raz w roku) lub raty miesięczne z ostatnią ratą balonową. Będziesz mógł więc dostosować sposób zwrotu środków do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Takie udogodnienie sprawi, że obsługa finansowania będzie jeszcze wygodniejsza.
  4. Możliwość otrzymania kredytu bez konieczności dokonania wpłaty własnej. Jeśli chcesz usiąść za kierownicą upragnionego „dostawczaka”, nie inwestując własnego kapitału, znajdź kredyt samochodowy bez wpłaty własnej.
  5. Możliwość wyboru dnia spłaty raty. Dzięki takiemu udogodnieniu z powodzeniem zsynchronizujesz dzień spłaty raty z dniem otrzymania wynagrodzenia. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko opóźnień i zachowasz spokojny sen.
  6. Możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet lub telefon. Mimo że słupki zachorowań na COVID-19 optymistycznie spadają, wciąż warto zachować szczególną ostrożność i zminimalizować zbędne aktywności. Chcesz ochronić zdrowie swoje i swoich najbliższych? Wybierz bank, który pozwala złożyć wniosek i dostarczyć dokumenty kredytowe bez wychodzenia z domu.
  7. Akceptacja różnych źródeł dochodu. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli nie pracujesz na etapie lub osiągasz dochody z niestandardowych źródeł, także zagranicznych. Elastyczność kredytodawcy to duża zaleta, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy z powodu pandemii COVID-19 wiele banków stosuje restrykcyjną politykę badania zdolności kredytowej.

Zobacz także >> Kredyt na samochód

Dobry kredyt samochodowy powinien harmonijnie połączyć uniwersalne zalety (np. niskie koszty) z dodatkowymi udogodnieniami ważnymi z punktu widzenia kredytobiorcy (np. możliwość spłaty w ratach balonowych). Tylko w takich okolicznościach okaże się dla kredytobiorcy realnym wsparciem i nie obciąży portfela.

5/5 - (2 votes)

Czym kierować się przy wyborze stacji demontażu pojazdu?

Poprzedni

Kupujesz foteliki samochodowe dla dzieci? Zwróć uwagę na 3 elementy

Następny

Zobacz także

Więcej Porady