otwarty kask motocyklowy

Skorupa kasków otwartych chroni czoło oraz tylną część głowy. Z tego powodu są rekomendowane dla motocyklistów poruszających się z mniejszą prędkością. Za sprawą niskiej wagi i świetnego przepływu powietrza zapewniają wysoki komfort użytkowania. Jakie są wady i zalety tego typu kasków? Sprawdzamy!

Otwarte kaski motocyklowe – najważniejsze cechy

Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się nad zaletami i wadami danego rozwiązania. To z pewnością pozwoli dokonać świadomego, w pełni przemyślanego wyboru. Weź pod uwagę swoje preferencje oraz sposób jazdy. Pamiętaj, że kaski otwarte są odpowiednie dla motocyklistów poruszających się głównie po ulicach miasta.

Plusy kasków otwartych:

  • Dzięki otwartej konstrukcji są bardzo lekkie (najczęściej ważą ok. 1300 gramów)
  • Zapewniają doskonałą wentylację, co przydaje się szczególnie w czasie upałów.
  • Komfortowe w użyciu – łatwo je założyć i zdjąć, umożliwiają swobodne prowadzenie rozmów oraz picie napojów bez zdejmowania kasku.
  • Większość modeli jest dostępna w przystępnych cenach.

Minusy kasków otwartych:

  • Brak części chroniącej szczękę motocyklisty sprawia, że są one mniej bezpieczne.
  • Słaba ochrona przed hałasem.
  • Słaba ochrona przed zimnem i brak osłony dla ust – będzie to uciążliwe przy większej prędkości (można temu zaradzić, zakładając kominiarkę).

Jaki kask otwarty będzie najlepszy – wyróżniki dobrego sprzętu

Oprócz względów estetycznych – koloru i ciekawych zdobień – należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Najtrwalsze kaski otwarte są produkowane z policarbonów. Nieco mniej wytrzymałe są kompozyty, a także termoplastik. Warto jednak wiedzieć o tym, że kaski z tych materiałów są w pełni bezpieczne.

Dobre kaski otwarte są wyposażone w szybę chroniącą przed wiatrem. Możesz wybierać spośród kasków z krótką szybą zasłaniającą jedynie oczy lub długą – osłaniającą całą twarz. Kolejnym ważnym elementem jest blenda. Kaski otwarte z blendą doskonale chronią wzrok przed promieniami słonecznymi.

Dodatkową zaletą będzie miękka i oddychająca wyściółka wykonana z materiału antybakteryjnego pokrytego tworzywem termoaktywnym. Najlepiej zdecydować się na kask z wypinaną wyściółką, co znacznie ułatwia jej pranie oraz utrzymanie w czystości.  Standardowa bawełniana wyściółka jest trudna do wyczyszczenia. Czasami powoduje też nadmierną potliwość głowy.

Szeroki wybór kasków motocyklowych otwartych – zamawiaj ze sprawdzonych źródeł

Zakup kasku motocyklowego nieraz wiąże się z długimi poszukiwaniami odpowiedniego sprzętu. Dobry model, właściwy rozmiar, a do tego korzystna cena – gdzie znaleźć produkty spełniające te kryteria? Duży wybór kasków otwartych najlepszych producentów znajdziesz na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych. Portal oczywiście oferuje też inne akcesoria, m.in. buty, odzież motocyklową i części zamienne.

Nie martw się o źle dobrany rozmiar. Za pośrednictwem strony internetowej zamówisz towar do jednego z 70 sklepów stacjonarnych rozlokowanych na terenie całego kraju. Dopiero po przymiarce zdecydujesz, czy chcesz go kupić. Co istotne, nie ponosisz żadnych kosztów za przesyłki, które nie spełniają Twoich oczekiwań.

Dobre Sklepy Motocyklowe to również źródło rzetelnej wiedzy i ciekawostek ze świata motoryzacji. Znajdziesz tam artykuły poradnikowe, inspiracje do wypraw motocyklowych, a także porównania oraz recenzje produktów. Grono specjalistów czuwa nad tym, aby treści były interesujące zarówno dla doświadczonych bikerów, jak i osób rozpoczynających swoją przygodę z motocyklem.

5/5 - (3 votes)

Opony całoroczne osobowe 16 cali – jakie wybrać?

Poprzedni

Rekordowo drogie paliwa drenują kieszenie Polaków. Jak i gdzie szukać oszczędności?

Następny

Zobacz także

Więcej 2 kółka