Opony całoroczne 16 cali

Felgi 16 cali to jeden z najpopularniejszych rozmiarów, jakie występują w samochodach osobowych. Z racji tej popularności możemy znaleźć wiele opon w tym rozmiarze. Będą wśród opony letnie, zimowe oraz całoroczne, które udanie łączą zalety opon letnich i zimowych. Jakie opony całoroczne o średnicy 16 cali wybrać?

Opony całoroczne 16 cali – czy warto ich używać?

Dzięki zaawansowanej technice wytwarzania opon od wielu lat opony całoroczne niemal w niczym nie ustępują oponom sezonowym. Pozwalają na bezpieczną i komfortową jazdę w każdych warunkach atmosferycznych oraz w trakcie dowolnej pory roku. Całoroczne opony pozwalają oszczędzić na dodatkowym komplecie opon oraz zapomnieć o sezonowej wymianie ogumienia. Rozmiar 16 cali znajdziemy w większości popularnych samochodów, zarówno tych z segmentu miejskiego czy w kompaktach, jak i w segmencie SUV-ów.

Opony całoroczne o średnicy 16 cali – na co zwrócić uwagę?

Należy sprawdzić, jakie rozmiary opon dopuszcza producent. Informacja ta znajduje się najczęściej w instrukcji obsługi pojazdu. Jeżeli jej nie ma, to te dane można znaleźć w internecie, a w ostateczności można je bezpłatnie uzyskać od lokalnego dealera danej marki samochodów. Albo po prostu wybrać taki sam rozmiar, jak ten, który mamy aktualnie zamontowany w aucie. Zawsze należy wziąć pod uwagę styl naszej jazdy oraz roczny przebieg. Kolejnym ważnym punktem są indeks nośności i indeks prędkości. Te parametry muszą być dobrane do naszego samochodu. Tylko dobrze dobrana opona zapewnia wysoki komfort jazdy oraz zagwarantuje bezpieczeństwo.

Opony całoroczne 16 cali – jakie wybrać?

Opony całoroczne możemy podzielić na trzy typy: w zależności od marki, parametrów opony oraz ceny. Najłatwiej je zaklasyfikować do jednego z segmentów. Segment premium to najdroższe opony pochodzące od renomowanych producentów. Wyróżniają się jakością wykonania, najlepszymi właściwościami jezdnymi oraz trwałością. Przeznaczone są dla kierowców, którzy stawiają na osiągi oraz komfort jazdy w każdych warunkach. Kolejnym segmentem jest klasa średnia (medium). Do niej zaliczamy opony, które nadal mają bardzo dobre właściwości jezdne, ale są tańsze. W ich przypadku kierowcy muszą pogodzić się z niewielkim kompromisem w kategorii cena/jakość. Ostatnią grupą jest klasa ekonomiczna (budżetowa), do której zaliczamy opony całoroczne o średnich osiągach, ale za to dostępne w bardzo korzystnej cenie. Najczęściej polecane są do samochodów używanych głównie w mieście i dla kierowców, którzy preferują spokojny styl jazdy.

Opony całoroczne osobowe 16 cali – gdzie kupić?

Jednym z najlepszych miejsc do zakupu opon jest sklep internetowy Inter Cars. Znaleźć w nim można bogatą ofertę opon od renomowanych marek, a także mniej znanych producentów. Oferta skrojona jest na każdą kieszeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości eksperci Inter Cars służą pomocą i radą.

Czytaj także: Opony całoroczne na testach: Michelin CrossClimate 2 vs Goodyear Vector 4Seasons vs Continental AllSeasonContact – Które wybrać?

Oceń ten post post

Kiedy warto regenerować turbosprężarki?

Poprzedni

Otwarte kaski motocyklowe: oto informacje, które zainteresują każdego bikera!

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka