Kursy prawa jazdy w Krakowie

Umiejętność prowadzenia auta to dzisiaj niemal obowiązek. Prawo jazdy przydaje się zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Jeśli mieszkasz w Krakowie i chcesz nauczyć się prowadzić samochód osobowy lub ciężarówkę, zapisz się na kurs w jednym z tutejszych ośrodków szkolenia kierowców. Prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, którzy stosują nowoczesne metody dydaktyczne. Nowościami są szkolenia teoretyczne online i specjalna aplikacja dla kursantów.

Prawo jazdy w Krakowie

Jeśli chcesz zdobyć prawo jazdy w Krakowie, najlepiej wybierz szkołę, która funkcjonuje na rynku od wielu lat. Oznacza to bowiem, że prowadzone w niej kursy cechuje wysoki poziom dydaktyczny. Jedną z takich placówek jest Ośrodek Szkolenia Kierowców „Orzeł”, który działa już od 25 lat w centrum Krakowa. Zatrudnieni w niej instruktorzy wiedzą, że dobre przygotowanie kursanta ma wpływ na późniejszy wynik egzaminu. Ale nie tylko. Ich ambicja jest takie wyszkolenie kierowców, aby przez wiele lat mogli cieszyć się bezkolizyjną jazdą. Szkoła Jazdy w Krakowie „Orzeł” oferuje kursy wszystkich kategorii, jazdy doszkalające, szkolenia zawodowe oraz instruktorskie w przystępnych cenach. Wszystkie odbywają się w przyjemnej atmosferze, pozwalającej na doskonalenie techniki jazdy. Szkoła jazdy od lat cieszy się dobrą opinia wśród kursantów, między innymi dlatego, że instruktorzy mają indywidualne podejście do każdego z nich.

Jak wygląda kurs prawa jazdy?

Nauka jazdy składa z dwóch części. Pierwszą jest kurs teoretyczny a drugą – zajęcia praktyczne, które prowadzą profesjonalni instruktorzy. Po zakończeniu zajęć, kursanci zdają egzaminy wewnętrzne. Zajęcia teoretyczne na kursie prawa jazdy kategorii B, odbywają się online. Obejmują one 30 spotkań, po 45 minut, w czasie których uczestnicy otrzymują solidną i rzetelną dawkę wiedzy o ruchu drogowym. Poznają również sposoby udzielania pierwszej pomocy. Wzbogacają je prezentacje w postaci slajdów dotyczących każdego zagadnienia. Kursanci mogą również zadawać pytania w formie pisemnej, lub głosowej. Zajęcia praktyczne dla przyszłych kierowców, to 15 spotkań po 2 godziny. Odbywają się one najpierw na placu manewrowym, a potem na ulicach, w prawdziwych warunkach ruchu drogowego. Instruktorzy stosują nowoczesne metody szkoleniowe a ich profesjonalne podejście do kursanta, pozwala mu pomyślnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Wszystkie zajęcia przebiegają w miłej atmosferze, która wpływa na jakość szkolenia. Instruktorzy cierpliwie wskazują kursantom popełniane błędy i uczą jak ich unikać. Osoby zainteresowane mogą zapisać się na szkolenia przez internet i tą drogą dokonać opłaty. W opinii uczestników kursów, cechuje je wysoka zdawalność egzaminów, nawet przy pierwszym podejściu. Ośrodek przygotowuje również do egzaminu państwowego.

Zawodowy kurs prawa jazdy

Jeśli chciałbyś zostać zawodowym kierowcą, szkoła jazdy „Orzeł” w Krakowie, może ci w tym pomóc. Prowadzi bowiem również kursy umożliwiające zdobycie tzw. kwalifikacji wstępnej. Dyrektywa unijna wymaga bowiem, aby każda osoba prowadząca ciężarówkę lub autobus, ukończyła specjalistyczny kurs. Jego zaletą jest to, ze uczestnik ma szanse na zdobycie uprawnień honorowanych nie tylko na terenie Polski, ale także na obszarze całej Unii Europejskiej. Mo zdaniu egzaminu, możesz więc starać się także o pracę za granicą. Komisja egzaminacyjna powoływana jest przez wojewodę. Warto wiedzieć, że aby zostać kierowcą ciężarówki, trzeba mieć ukończone 18 lat, natomiast prowadzić autobus można dopiero po 21. urodzinach.

Oceń ten post post

Przyszłość motoryzacji — czego się spodziewać?

Poprzedni

Jak przygotować motocykl do sezonu letniego?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka