Stacje do ładowania samochodów elektrycznych jako udogodnienie na parkingu hotelowym   1

Liczba rejestrowanych w Polsce aut elektrycznych systematycznie wzrasta. W teorii powinno się więc też pojawiać coraz więcej stacji do ich ładowania. Niestety jednak ta kluczowa dla kierowców zelektryfikowanych pojazdów infrastruktura wciąż nie ma sieci pozwalającej na swobodne podróże krajowe. Szczególnie odczuwalne jest to podczas wakacyjnych wojaży oraz wyjazdów służbowych. Dla wielu osób dostęp do stacji ładowania samochodów elektrycznych może być czynnikiem decyzyjnym przy wyborze hotelu. Istnieją też inne argumenty przemawiające za instalacją tych udogodnień na parkingach.

Przyjazny środowisku sposób na wyróżnienie hotelu wśród konkurentów

W wielu miejscowościach stacje do ładowania samochodów elektrycznych wciąż są rzadko spotykane, toteż jej montaż na parkingu hotelowym pozwala na wybicie się spośród konkurencji. Nie bez znaczenia jest również kwestia ekologii. Współcześnie coraz większej liczbie osób leży na sercu dobro planety. Hotel posiadający udogodnienie w postaci infrastruktury do ładowania zelektryfikowanych pojazdów będzie postrzegany jako dużo bardziej przyjazny środowisku niż taki, który nią nie dysponuje. Ponadto może być on widziany jako obiekt nowocześniejszy od innych dostępnych w regionie.

Sposób na dotarcie do nowych osób czy ekskluzywne udogodnienie dla gości hotelu?

Przyjrzymy się, jakie są zalety każdej z tych przeciwstawnych sobie opcji. Montaż infrastruktury do ładowania zelektryfikowanych pojazdów na ogólnodostępnym parkingu może być sposobem na dotarcie do nowej grupy odbiorców. Kierowcy samochodów elektrycznych zmuszeni ładować auto podczas przejazdu przez daną miejscowość w przypadku konieczności noclegu z pewnością chętniej wybiorą hotel posiadający takie urządzenia. Ponadto czas podłączenia pojazdu do stacji mogą spędzić w hotelowej restauracji. Z drugiej strony w przypadku bardziej luksusowych obiektów lepszą opcją wydaje się pozostawienie parkingowych udogodnień do dyspozycji jedynie zameldowanych gości.

Przyszłość jest dziś – zamów montaż stacji do ładowania samochodów elektrycznych

W 2035 roku na terenie Unii Europejskiej ma obowiązywać zakaz sprzedaży aut spalinowych. Nie oznacza to oczywiście, że od razu i całkowicie znikną one z europejskich dróg, ale ich liczba z pewnością się zmniejszy. Ta data jest coraz bliższa, a stacja ładowania pojazdów elektrycznych na parkingu hotelowym wkrótce może się stać standardem, tak jak w przeszłości stało się to np. z dostępem do sieci wi-fi. Dlatego już dziś, kiedy wciąż jeszcze uznaje się ją za udogodnienie świadczące o innowacyjności obiektu oraz dowód wysokiej świadomości ekologicznej właścicieli hotelu, warto zainwestować w montaż.

5/5 - (1 vote)

Jak skutecznie przeprowadzić naprawy blacharsko-lakiernicze po wypadku samochodowym

Poprzedni

Na jakie auto marki Renault zwrócić uwagę?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka