Cyfrowe światła OLED
Źródło: Materiały prasowe AUDI

Cyfrowe światła OLED to szansa na wypróbowanie kolejnej generacji innowacyjnego oświetlenia, przeznaczonego do samochodów. OLED zadebiutowały w samochodzie Audi Q5. Obecnie mamy styczność z digitalizacją oświetlenia i takie modele są coraz bardziej popularne na europejskich rynkach. Technologia ta doprowadza do tego, że zwiększa się własne bezpieczeństwo na drodze oraz swobodnie dociera się do wybranych miejsc na mapie całego świata. Poza tym dba się o swój komfort podróży w trakcie jazdy wieczornej lub nocnej.

Cyfrowe światła OLED – Nowość AUDI w 2020

 OLED w samochodach

 

Cyfrowe światła OLED – na czym polega ich fenomen?

W diodach LED wykorzystuje się tradycyjne kryształy półprzewodnikowe. W przypadku świateł OLED ma się jednak styczność z zupełnie innym rozwiązaniem, a mianowicie z nowoczesnymi panelami emisyjnymi. Istnieje wiele korzyści, które wynikają z regularnego stosowania takich świateł, a mianowicie są to:

  • dowolne przyciemnianie,
  • uzyskanie wysokiego kontrastu,
  • podzielenie świateł na segmenty,
  • wydajność i lekkość.

Panele emisyjne dają ogromną swobodę projektowania, więc osoby, które zdecydują się na OLED w autach będą z tego powodu bardzo zadowolone. Takie panele mają zaledwie jeden milimetr grubości, a więc prezentują się niezwykle designersko. Zapotrzebowanie energetyczne takich świateł jest dużo niższe, niż w przypadku dotychczas znanych i cenionych modeli LED.

 OLED w Audi

 

Cyfrowe światła w wersji OLED – jakie są ich największe zalety?

Jeśli ktoś zdecyduje się na światła samochodowe OLED może mieć pewność, że zainwestuje w wysoką precyzję, ale też ogromną zmienność. Oświetlenie dopasuje się do możliwości konkretnego samochodu, ale też oczekiwań właścicieli. Do wyboru ma się trzy różne sygnatury w przypadku świateł, które znajdują się z tyłu auta. Może to być m.in. tryb dynamic.

Zobacz także >> Audi numerem jeden w dziedzinie patentów napędów elektrycznych

Cyfrowe światła OLED znajdują zastosowanie głównie w pojazdach marki AUDI, takich jak TT RS i A8. Korzystanie z nich doprowadza do tego, że na zewnętrznej powłoce samochodu pojawia się pewnego rodzaju wyświetlacz. W ten sposób uzyskuje się dodatkowe możliwości projektowania oświetlenia, ale też bezpieczeństwa na drodze. Nic dziwnego, że specjaliści tak starannie pracują nad udoskonaleniem modeli OLED w samochodach, którymi ludzie poruszają się po drogach.

światła samochodowe OLED

świetlenie OLED a poziom bezpieczeństwa na drodze

Oświetlenie samochodowe OLED ma bardzo duży wpływ na poprawę poziomu bezpieczeństwa na drodze. Przede wszystkim kierowcy będą w stanie zauważyć innych kierowców z nieco większej odległości i dostosować swoją technikę jazdy do warunków, które napotkają na drodze. Jeśli auto innej osoby zbliży się do tego, w którym zastosowano wyżej wspomniane oświetlenie na odległość mniejszą niż dwa metry, można mieć pewność, że w samochodzie zapalą się wszystkie zaprojektowane segmenty.

światła OLEDKonstruktorzy cały czas pracują nad udoskonalaniem wprowadzanych technologii, dzięki czemu zyskują one na popularnością i są dużo korzystniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjne modele oświetlenia w samochodach. Technika oświetleniowa oferowana przez AUDI sprawia, że jazda po trudniejszych trasach jest dużo bezpieczniejsza i przewidywalna. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku nieco mniej doświadczonych kierowców.

Cyfrowe światła OLED

Specjaliści zajmujący się pracami nad tego typu oświetleniem, chcą wprowadzać dalsze zmiany w segmentach znajdujących się w światłach tylnych. Tym samym uzyska się jeszcze większą możliwość personalizacji wybranych sygnatur świetlnych. To dobra informacja dla osób, które mają spore wymagania, co do swoich samochodów i oświetlenia. Predefiniowane symbole, z których będzie można korzystać ostrzegą przed śliską nawierzchnią lub też korkami ulicznymi.

Zobacz także >> 4Mobility i Audi – Usługa carcharingu powiększy się o flotę nowych aut

5/5 - (12 votes)

Formuła E – Audi przygotowane na finały w Berlinie 2020

Poprzedni

Lepiej wyposażone auto na kredyt czy wersja podstawowa za gotówkę?

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości