Kredyt samochodowy

Kupujesz samochód – to postanowione. Nadal jednak zastanawiasz się, czy zakup auta w podstawowej wersji sfinansowany gotówką jest faktycznie lepszy niż nabycie bogatszego pojazdu na kredyt. Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.

Wielu Polaków uważa, że zakup pojazdu za gotówkę jest dużo lepszy, ponieważ nie trzeba zwracać odsetek znacznie podnoszących koszty nabycia auta. Niby jest w tym sporo racji, ale… takie podejście często utrudnia realizację marzeń o nowoczesnym i bogato wyposażonym samochodzie. Dlatego część osób rozważa kredyt samochodowy – czy słusznie?

Tańsze auto za gotówkę – tak czy nie?

Zakup pojazdu za gotówkę ma kilka zalet, wśród których wymienić można m.in.:

  • brak konieczności związania się z bankiem na kilka lat,
  • możliwość zaoszczędzenia środków, które trzeba byłoby przeznaczyć na odsetki,
  • posiadanie pojazdu jako jedyny właściciel.

Niestety zapłata gotówką ma też swoje wady – główną jest nabycie pojazdu w wersji podstawowej pozbawionej wielu udogodnień. Może i dla niektórych osób nie jest to żadną przeszkodą, jednak często takie samochody naprawdę nie mają wiele do zaoferowania.

Kredyt samochodowy na lepiej wyposażony pojazd – to się opłaca?

Kredyt samochodowy daje znacznie większe możliwości finansowania, ponieważ pozwala na zakup właściwie dowolnego pojazdu. Oznacza to dostęp do aut z bogatszym wyposażeniem, w których można poczuć się maksymalnie komfortowo podczas krótkich i długich podróży.

Na korzyść kredytu samochodowego przemawiają m.in. takie argumenty jak:

  • zachowanie płynności finansowej,
  • nabycie auta w bogatszej wersji wyposażenia,
  • spłata zobowiązania w dogodnych ratach dopasowanych do budżetu.

Minusem kredytu jest konieczność poniesienia wyższych kosztów – trzeba bowiem doliczyć opłaty związane z finansowaniem, np. odsetki, prowizję. Warto jednak mieć świadomość, że całkowita kwota do spłaty uzależniona jest od wybranej oferty kredytowej.

Jak wybrać dobry kredyt samochodowy?

Jeżeli cały czas masz wątpliwości, porównaj dostępne kredyty samochodowe i sprawdź, ile Cię to będzie kosztować. Jeśli wybierzesz dobrą ofertę, miesięczne raty mogą okazać się niewysokie.

Porównując oferty finansowania, weź pod uwagę m.in.:

  • okres finansowania,
  • RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania),
  • możliwość wymiany pojazdu na nowy bez angażowania gotówki,
  • wymaganą minimalną wpłatę własną.

Warto rozważyć m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku. Na korzyść tego rozwiązania przemawiają m.in. niskie miesięczne raty, wpłata własna już od 10%, RRSO 7,86%, wymiana samochodu na nowy po 3 lub 4 latach.

Jeśli porównasz wysokość miesięcznej raty, może okazać się, że kredyt samochodowy wcale nie jest takim złym rozwiązaniem. Dzięki temu nie trzeba będzie pozbawiać się wszystkich oszczędności – zostaną na tzw. czarną godzinę.

5/5 - (2 votes)

Cyfrowe światła OLED – AUDI wdraża technikę nowej generacji

Poprzedni

Sprzedaż Mazda w czasie COVID19 – Statystyki 2020

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka