System kontroli jakości Toyota Plus

Przed pytaniem, czy inwestycja w używany samochód jest opłacalna, staje każdy, kto planuje zmianę auta. Z jednej strony oferty pojazdów używanych są atrakcyjne cenowo, z drugiej zaś – obawiamy się zwykle ich stanu technicznego czy ukrytych wad. To zrozumiałe, jednak wybierając ofertę sprawdzonego dealera, zyskujemy pewność, że kupowany samochód jest w doskonałym stanie. Gwarancję tę daje między innymi program Toyota Plus.

System kontroli jakości Toyota Plus

System kontroli jakości to standardy obowiązujące w całym kraju, które wdrożył również autoryzowany dealer Toyota Cygan. Ich celem jest kompleksowa weryfikacja stanu technicznego pojazdu używanego, jaki finalnie ma trafić do rąk klienta. Przegląd obejmuje szereg czynności, badających między innymi nadwozie, komorę silnika, podwozie czy układ kierowniczy. Analizy przeprowadzają doświadczeni diagności, z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury.

Każde auto, które pozytywnie przeszło szczegółowe badania, otrzymuje certyfikat kontroli jakości. Co daje program Toyota Plus? Przede wszystkim pewność klientom, że kupują samochód w pełni sprawny technicznie, bez ukrytych wad, wymagających kosztownych napraw w niedalekiej przyszłości. Niewątpliwym atutem jest kwestia bezpieczeństwa, czyli sprawdzenie pojazdu pod kątem prawidłowego działania wszystkich podstawowych układów.

Nie tylko silnik się liczy

Każdy kierowca doskonale wie, że problemy techniczne z samochodem to nie wszystko, z czym można się spotkać, kupując używany pojazd bez jego gruntownego sprawdzenia. Odrębną kwestią jest nadwozie, czyli między innymi stan lakieru. Częstym rozwiązaniem, stosowanym przez sprzedawców chcących zatuszować skutki kolizji czy wypadków, w których auto brało udział, są naprawy blacharsko – lakiernicze, jakie trudno zauważyć gołym okiem. Czy można się przed tym ustrzec?

Tak, rozwiązaniem jest wspomniany system kontroli jakości, proponowany przez Toyota Jagiellońska, czyli Grupę Cygan. Wśród badań diagnostycznych znajduje się bowiem pomiar grubości powłoki lakierniczej, wykonywany specjalistycznym sprzętem. Pozwala bardzo precyzyjnie ustalić miejsca, w których dokonywano napraw lakierniczych, co eliminuje ze sprzedaży pojazdy o rozległych uszkodzeniach. Kontrola przeprowadzana jest również w przypadku pokrywy silnika oraz klapy bagażnika.

Gwarancja

Mówiąc o zakupie samochodu, trudno nie wspomnieć o gwarancji, która dla każdego kierowcy ma ogromne znaczenie. W przypadku aut używanych znacznie trudniej ją uzyskać. Inaczej jest w przypadku zakupu używanych samochodów Toyota, jakie oferuje Grupa Cygan. Każde auto, które przeszło szczegółowe badania i uzyskało certyfikat jakości, objęte jest gwarancją przez 12 miesięcy. W okresie ochrony pojazd podlega okresowym przeglądom technicznym, na takich samych zasadach, jak auta nowe.

Klienci mogą zdecydować się na wariant gwarancja PLUS Optimum lub Premium. W pierwszym przypadku ochroną objęty jest między innymi silnik, elementy elektroniczne i elektryczne, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu oraz sprężarka klimatyzacji. W Wersji Premium natomiast gwarancja dotyczy również sprzęgła, mechanizmu różnicowego, wału napędowego, układu zasilania, wtrysku paliwa, chłodzenia silnika oraz wielu innych podzespołów.

Jak widać, inwestycja w samochód używany Toyota jest jak najbardziej trafną decyzją, pod warunkiem skorzystania z oferty autoryzowanego dealera. Program Toyota Plus gwarantuje, że każdy sprzedawany pojazd jest w doskonałym stanie technicznym, co zapewnia bezpieczeństwo korzystania z auta oraz eliminuje niespodziewane i często znaczne wydatki związane z niespodziewanymi awariami.

5/5 - (1 vote)

Ubezpieczenie OC a auto w leasingu. Czy można dowolnie wybrać OC?

Poprzedni

Jakie rodzaje akumulatorów oferuje współczesny rynek motoryzacyjny?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady