Używane samochody na placu

Pora na nowe auto? Większość osób chce się najpierw pozbyć starego samochodu, bo dzięki temu można odzyskać trochę gotówki potrzebnej na kolejny zakup. Jak szybko i z zyskiem przeprowadzić taką transakcję?

Sprzedaż do skupu

Korzystanie z ofert takich jak https://skupautzagotowke.net/ to najszybsza metoda. Skupy nie są wybredne, przyjmują wszystkie samochody, choć oczywiście cena jest uzależniona od stanu technicznego, modelu, rocznika oraz innych czynników. Większość skupów szybko przeprowadza wycenę i jest gotowa podpisać umowę jeszcze tego samego dnia, jeśli tylko klient jest zdecydowany. Stawki są co prawda zwykle niższe od wartości rynkowej samochodu, ale pieniądze kierowca dostaje od ręki i nie musi się już niczym więcej przejmować. Jest to szczególnie korzystna opcja dla właścicieli aut starszych i w gorszym stanie, które na rynku wtórnym długo czekają na chętnego nabywcę.

Komis samochodowy

Komis to wygodne rozwiązanie, ale niekoniecznie szybkie. Bywa, że sprzedaż auta w komisie trwa kilka miesięcy, do tego pośrednik zawsze pobiera prowizję oraz dodatkowe opłaty za swoje usługi. Plusem komisu jest na pewno to, że właściciel nie musi nic robić, bo szukaniem klientów oraz przygotowaniem auta do sprzedaży zajmuje się właśnie pośrednik.

Ogłoszenie w internecie

Sprzedając samochód samodzielnie można dostać więcej pieniędzy, ale i więcej się trzeba natrudzić. Publikując ogłoszenie w sieci dociera się do najszerszej grupy potencjalnych kierowców, ale warto mieć na uwadze, że podobnych ogłoszeń są setki, więc albo trzeba się uzbroić w cierpliwość, albo dopłacić za wyróżnienie oferty.

W przypadku chodliwych modeli czas oczekiwania się skraca i możliwe jest uzyskanie dobrej ceny, często jednak przy samodzielnej sprzedaży samochodu zarabia się niewiele więcej niż na przykład w https://skupautzagotowke.net/skup-aut/zabrze/. Samodzielna sprzedaż z ogłoszenia jest opłacalna dla osób, którym nie spieszy się z odzyskaniem pieniędzy, mają gdzie trzymać nieużywane auto i są przygotowani do prowadzenia rozmów z klientami.

 

5/5 - (1 vote)

Samochody powypadkowe z firm ubezpieczeniowych

Poprzedni

Czy sprzedaż samochodu do skupu jest legalna?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady