Długa podróż samochodem bywa uciążliwa, niezależnie od celu, do którego zmierzamy. Naturalne jest więc, że myśląc o samochodzie, który sprawdzi się nie tylko w mieście, ale także w trasie — szukamy czegoś wygodnego, ekonomicznego i pakownego. Dla podróżników poszukujących wskazanych aspektów Nissan przygotował coś specjalnego.

Nissan Qashqai — crossover najnowszej generacji

Mowa o najnowszej odsłonie modelu Qashqai. Trzecia już generacja modelu to kontynuacja jednego z najpopularniejszych aut japońskiej marki. Nissan w nowoczesnym wydaniu nadal pozostaje wierny nadwoziu w formie crossovera, choć to nieco urosło w porównaniu do poprzedniej generacji. Samochód ma 4425 mm długości, 2084 mm szerokości i 1625 mm wysokości. Mimo swoich rozmiarów Qashqai jest tylko o 100 kg cięższy od poprzednika, a wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów przy produkcji.

Skoro Nissan ma nas zabrać w podróż, jednym z najistotniejszych aspektów jest pojemność jego bagażnika. W zależności od wersji do dyspozycji mamy do 504 litrów pojemności. Bagażnik zawiera ułatwiającą pakowność przestrzeń dzieloną pod podłogą. Wewnątrz jest również gniazdo zapalniczki, więc bez problemu można podłączyć np. lodówkę turystyczną. Oczywiście możliwe jest także złożenie siedzeń i powiększenie przestrzeni bagażowej. Dla zapalonych narciarzy minusem może być brak opcji złożenia środkowego przedziału tylnej kanapy w celu przewiezienia sprzętu. W tym wypadku pozostaje wyposażyć się w bagażnik dachowy.

Podróż w kilkuosobowej grupie nie będzie stanowić żadnego problemu. Wnętrze zapewnia wystarczająco miejsca, by komfortowo przewieźć nawet 5 osób dorosłych. W przypadku rodzinnych wypadów, na tylnej kanapie Nissana bez problemu zmieszczą się również dziecięce foteliki.

Najem długoterminowy Nissan

Qashqai, niezależnie od wybranej wersji, wyposażony jest w silnik o pojemności 1.3 l, stworzony w tzw. technologii mild-hybrid. Jednostka ta napędzana jest benzyną, a wsparcie stanowi akumulator elektryczny o niewielkiej mocy. Takie rozwiązanie ma zapewnić lepszą dynamikę jazdy oraz mniejsze spalanie. Najem długoterminowy Nisssan z pewnością nie nadszarpnie zbyt dotkliwie naszego budżetu, abstrahując od ceny samej raty, Qashqai to przede wszystkim ekonomiczny samochód. Średnie spalanie nie powinno w tym przypadku znacznie przekroczyć 7 litrów na 100 km, a w przypadku dalszych podróży wynik ten będzie z pewnością lepszy.

Jeśli poszukujesz samochodu na dłuższe trasy, który sprawdzi się także w codziennym użytkowaniu – sprawdź najem długoterminowy Nissan!

5/5 - (2 votes)

Niezapomniana jazda samochodem rajdowym – świetny pomysł na prezent

Poprzedni

Uniroyal Rainsport 5: wydajne opony letnie z segmentu medium

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka