Auto detailing

Uwielbiasz zapach swojego nowego samochodu? Chciałbyś zatrzymać tę chwilę na długi czas i móc delektować się takim widokiem przez lata? Teraz jest to możliwe dzięki usłudze auto detailingu, która cieszy się rosnącą popularnością zwłaszcza wśród właścicieli aut prosto z salonu. Sprawdź, czym jest auto detailing i jakie ma zalety.

Wiele osób, w euforii na widok swojego pięknego samo?chodu, który wyjeżdża z salonu, zapomina o dokonaniu jednej ważnej czynności – zabezpieczeniu jego lakieru przed niszczeniem i uszkodzeniami. To błąd, który może sprawić, że Twoje auto znacznie straci na wartości! W dzisiejszych czasach materiały z jakich wykonane są samochody pozostawiają wiele do życzenia więc zabezpieczenie jest wręcz koniecznością jeśli chce się cieszyć z nienagannego wyglądu auta.

Co to jest auto detailing?

Auto detailing to usługa, której celem jest utrzymanie wszelkich elementów karoserii jak i wnętrza w jak najlepszym stanie. Powstała jako odpowiedź na potrzeby właścicieli nowych, ale nie tylko, samochodów, którzy pragną zabezpieczyć delikatną karoserię przed czynnikami zewnętrznymi tj. Promieniowanie UV, sól drogowa, ptasie odchody, zanieczyszczenia z asfaltu oraz uszkodzeniami mechanicznymi, a tym samym zachować jej piękny wygląd na dłużej. Składa się z kilku etapów:

  • wieloetapowego i bardzo dokładnego mycia,
  • usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych i szkodliwych związków chemicznych, np. smoły z dróg,
  • korekty lakieru,
  • nałożeniu na karoserię, felgi, zewnętrzne tworzywa sztuczne warstwy ochronnej,
  • zaaplikowaniu powłoki hydrofobowej na szyby,
  • pokryciu najbardziej wrażliwych obszarów pojazdu, takich jak maska, reflektory, zderzak przedni, lusterka, wnęki klamek, czy próg załadunkowy bagażnika, specjalną powłoką zabezpieczającą przed zniszczeniami,
  • pielęgnacji i konserwacji wnętrza auta.

Dzięki temu można przywrócić wspaniały blask i kolor karoserii, tak jak w dniu zakupu, oraz sprawić, że wnętrze znów będzie wyglądało jak nowe.

Dlaczego trzeba wykonać auto detailing nowego samochodu?

Zastanawiasz się, czy Twój nowy pojazd, który dopiero wyjechał z salonu, potrzebuje auto detailingu? Zdecydowanie tak. Nowoczesne lakiery samochodowe są bardzo delikatne. Obecnie producenci są zobowiązani do stosowania produktów pozbawionych toluenu i ołowiu, które są szkodliwe dla środowiska, ale zapewniały na trwałość powłoki. W rezultacie wystarczy krótka ekspozycja na piach, chemię drogową czy zabrudzenia organiczne, aby na lakierze pojawiły się zarysowania, odbarwienia, a nawet odpryski. Dodatkowo zmniejszono także warstwę powłoki nakładaną na auta, przez co szybciej się ona zużywa.

Auto detailing rozwiązuje problemy związane ze zmianą składu lakieru. Do zabezpieczenia auta, np. w Strictly Level Studio w Toruniu, najczęściej stosuje się:

  • powłokę ceramiczną, która charakteryzuje się tym, że wydłuża trwałość kolorowej warstwy nawet o 5 lat. Ale to nie wszystko. Ceramika chroni lakier pojazdu przed drobnymi uszkodzeniami i rysami, które mogłyby powstać podczas eksploatacji, a także zapobiega jego starzeniu się, co w rezultacie sprawia, że samochód nie traci na wartości zbyt szybko,
  • folię PPF, którą nakłada się na miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swoim właściwościom chroni m.in. maskę, reflektory czy uchwyty klamek przed rysami, uderzeniami kamyków czy owadów i sprawia, że przy odpowiedniej pielęgnacji i serwisowaniu nie pozostają po nich żadne ślady. Dodatkowo folia PPF ma zdolności samoregenerujące. Oznacza to, że pod wpływem ciepła wypełnia rysy i sprawia, że powierzchnia znów staje się perfekcyjnie gładka.

Każdy samochód potrzebuje innej ochrony w zależności od marki i stanu technicznego. Dlatego przed rozpoczęciem pracy specjaliści dokładnie sprawdzają pojazd i na podstawie zebranych informacji dobierają najlepszą metodę.

Jakie korzyści niesie ze sobą auto detailing?

Samochód to Twoja wizytówka. Jeśli na ważne spotkanie przyjedziesz autem, które pięknie się prezentuje i wywołuje efekt „wow”, zostaniesz odebrany jako osoba profesjonalna, oferująca dobre produkty i dbająca o jakość. Aby tak było, musisz odpowiednio zadbać o swój pojazd, a auto detailing Ci w tym pomoże.

Powłoki ceramiczne nadają lakierowi niesamowitą szklistość i wspaniale podbijają jego kolor, dzięki czemu samochód wygląda jak nowy.

Dodatkową zaletą auto detailingu jest łatwiejsze codzienne pielęgnowanie pojazdu. Dzięki ceramice i jej warstwie hydrofobowej zabrudzenia nie wnikają w lakier ani nie gromadzą się w zagłębieniach karoserii. Zamiast tego osadzają się na powierzchni powłoki, co ułatwia ich zmywanie i znacząco skraca czas spędzony na myjni.

Auto detailing to rozwiązanie dla osób, które pragną zachować piękny wygląd auta na dłużej. Nie czekaj, tylko już dziś umów się na spotkanie i sprawdź efekt, jaki można uzyskać!

5/5 - (1 vote)

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC/AC na rynku?

Poprzedni

Niezapomniana jazda samochodem rajdowym – świetny pomysł na prezent

Następny

Zobacz także

Więcej Porady