tuning-samochodowy

Dlaczego kupujemy samochody? Oczywiście można odpowiedzieć, że dla wygodnego transportu, bezpieczeństwa czy praktycznych potrzeb. Prawda jest jednak taka, że kupując nowe auto czujemy się lepiej. A samopoczucie może też znacząco poprawić tuning naszego auta.

Prawie każdy, kto ma w sobie żyłkę majsterkowicza, wykorzystał swoją wiedzę i umiejętności nie tylko po to, żeby naprawiać drobne usterki w swoim samochodzie. Zdecydowanej większości posiadaczy aut chodzi po głowie ulepszenie swojego pojazdu, czy to w kwestii osiągów silnika, wyglądu a może dodatkowych rozwiązań technicznych. I właśnie takie ingerencje w nasze pojazdy łączy pojęcie tuningu. Za co tak naprawdę go uwielbiamy?

Od czego zaczyna się miłość do tuningu?

Każdy kierowca, nawet jeśli w garażu stoi popularne auto rodzinne, a nie jakiś sportowy wóz, odwiedził kiedyś internetowy sklep tuningowy, żeby sprawdzić, co można by ulepszyć w swoim aucie. Zwykle zaczyna się od drobnych modyfikacji, takich jak dodatkowe elementy karoserii, lepszy zestaw audio czy może nawet korekty brzmienia silnika.

Te wszystkie nieduże zmiany w naszych autach sprawiają, że nasz samochód staje się bardziej wyjątkowy. Każdego dnia na świecie z salonów wyjeżdżają setki tysięcy pojazdów identycznych jak ten, który stoi na naszym miejscu parkingowym.

Miliony ludzi jeździ dokładnie takimi samymi samochodami jak my. Ale przecież każdy kierowca chce czuć się wyjątkowy, a sposobem na wyrażenie tego pragnienia jest wprowadzenie jakiejś zmiany do swojego auta, które wtedy staje się wyjątkowe w swoim rodzaju. Tak rodzi się zamiłowanie do tuningu, które z czasem przeradza się w zaawansowane modyfikacje kolejnych samochodów.

Czym jest ekskluzywny tuning samochodów?

Jeśli początkowa zajawka na tuning z czasem ewoluuje w prawdziwe zamiłowanie do ulepszania samochodów, najwyższym poziomem wtajemniczenia w świat tunerów jest ekskluzywny tuning. Co wchodzi w jego zakres? Sprawdźmy ofertę, która umożliwia tuning samochodów Mercedes-Benz. Na pierwszy plan wyróżniają się zmiany zewnętrzne, czyli m.in.:

  • wymiana przednich i tylnych spoilerów,
  • sportowe progi,
  • tuningowy dyfuzor,
  • sportowy tłumik,
  • felgi z limitowanej edycji,
  • ekskluzywne listwy wejściowe,
  • tylne wyloty powietrza.

A to dopiero początek zmian, jakie można wprowadzić w swoim aucie, wykorzystując odpowiednie części tuningowe. Komfort jazdy poprawi regulowane zawieszenie, a wrażenia z jazdy i odgłosy pracy silnika poprawi z pewnością sportowy układ wydechowy.

Bardzo dużą popularnością cieszą się tzw. pakiety mocy, które mechanicznie i elektronicznie poprawiają osiągi naszego samochodu. Po takich modyfikacjach nasze auto z pewnością nie będzie jednym z wielu.

5/5 - (7 votes)

Cyfrowa premiera nowego BMW serii 5 Limuzyna, nowego BMW serii 5 Touring i nowego BMW serii 6 Gran Tourismo.

Poprzedni

BMW serii 4 Coupé 2020 – Zobacz Nowe oblicze

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka