Części OEM do BMW

Żaden samochód ani motocykl nie będzie działał bezawaryjnie przez cały swój żywot, prędzej czy później niektóre części ulegną wyeksploatowaniu i trzeba będzie je wymienić. Najlepszą inwestycją są oryginalne części OEM BMW. Przekonaj się dlaczego i raz na zawsze zrezygnuj z tańszych zamienników gorszej jakości.

Dlaczego należy unikać zamienników?

Awaria któregoś z podzespołów w pojeździe zwykle jest zaskoczeniem, dlatego nie sposób jest przygotować się do niej finansowo. Stąd też na rynku oprócz oryginalnych części do BMW dostępne są także tańsze zamienniki, które niestety nie gwarantują tak wysokiej jakości jak części OEM BMW. Niższa jakość zwykle wynika z tego, że wykorzystane do produkcji zamienników materiały nie spełniają odpowiednich norm. Często kończy się to tym, że naprawa samochodu z użyciem zamiennej części tylko przez krótki czas gwarantuje oczekiwany efekt. Ponowna wizyta u mechanika okaże się jednak potrzebna znacznie szybciej niż po użyciu oryginału.

Czym jeszcze grozi używanie zamiennych części do BMW?

Zamienniki to jednak nie tylko krótsza gwarancja i ryzyko ponownej usterki tego samego układu. Jako że często powstają z innych materiałów i w innych procesach technologicznych niż oryginalne części BMW. Dlatego istnieje ryzyko, że nie będą idealnie dopasowane do układu, do którego są przeznaczone. Może to spowodować:

  • zmniejszenie bezpieczeństwa jazdy i spowodowanie sytuacji niebezpiecznej na drodze,
  • obniżenie osiągów pojazdu,
  • spadek komfortu jazdy.

Inwestuj w oryginalne części OEM BMW

Cena oryginalnych części jest zwykle nieco wyższa niż zamienników, jednak producenci dają na nie dłuższą gwarancję, a sama ich jakość jest znacznie wyższa i gwarantuje sprawne działanie pojazdu. Dlatego warto postawić właśnie na oryginały, które:

  • pochodzą od producentów dostarczających części do fabrycznie nowych modeli BMW;
  • produkowane są z materiałów, które spełniają wszystkie wymagane normy jakościowe;
  • powstają w identycznych procesach technologicznych jak części oryginalne.

To wszystko sprawia, że części OEM BMW gwarantują idealne dopasowanie do podzespołu, dla działania którego są niezbędne. Dzięki temu zachowane zostają bezpieczeństwo jazdy oraz pełne osiągi jednostki napędowej.

Oryginalne części są zatem po prostu inwestycją w sprawne działanie pojazdu. Dzięki nim kolejna wizyta u mechanika odbędzie się znacznie później niż w przypadku użycia zamienników.

Korzystaj z ofert sprawdzonych dostawców

Pamiętaj o tym, by oryginalne części do Twojego BMW pochodziły od sprawdzonych dystrybutorów. Tylko wtedy masz gwarancję tego, że elementy faktycznie są nowe i oryginalne. Kupując części pochodzące z nieznanych źródeł, niestety nigdy nie możesz mieć pewności, że są oryginalne lub nowe.

5/5 - (1 vote)

Lavard – Moda Męska Z Klasą

Poprzedni

Wymiana czy wyłączenie: co zrobić z zaworem EGR?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka