filtr nanowłóknowy
Materiały prasowe

Aby móc zadbać o siebie i swoich bliskich podczas podróży samochodem, warto zwrócić uwagę na jakość powietrza w kabinie. Jest to jeden z wielu zdrowotnych aspektów, o którym świadomość na przestrzeni ostatnich lat znacząco wzrosła. Z pomocą w oczyszczaniu powietrza przychodzi filtr nano-włóknowy. Odfiltrowują one niebezpieczne cząstki stałe, a nawet część drobnoustrojów wywołujących choroby.

Filtr nano-włóknowy – Oczyszczanie powietrza na najwyższym poziomie

Już na początku lat 90. BMW Group rozpoczęło przecieranie szlaków w dziedzinie czystego powietrza, poprzez wdrażanie stosowania zaawansowanych systemów filtrujących. W 1990 roku zamontowano w samochodzie, pierwszy na świecie filtr cząstek stałych. W 1998 r. pojawiła się kolejna nowość – pierwszy filtr kombinowany.

Ten pionierski wynalazek to swego rodzaju hybryda filtra węglowego i cząstek stałych. Kolejny przełom w dziedzinie oczyszczania powietrza w kabinie przypada na rok 2015. Wtedy to w Chinach zastosowano pierwszy na świecie filtr dokładny. Od lipca 2020 roku z jego dobrodziejstw mogą korzystać także mieszkańcy Korei Południowej. Dziś już kierowcy na całym świecie mogą bez większych trudności wybrać filtr dokładny jako element wyposażenia. Dzięki niemu oczyszczone powietrze wolne jest także od sadzy, a także niektórych drobnoustrojów.

nowosc filtry nanowłoknowe

Materiały prasowe

Kolejną technologią przyszłości, rozwijaną intensywnie przez BMW Group na przestrzeni ostatnich lat są filtry nano-włóknowe. Jest to całkowita nowość, w którą już niedługo będzie można wyposażyć swój pojazd. Filtr kabinowy z nano-włóknami, oprócz cząstek stałych, jest w stanie odfiltrować również tak drobne cząsteczki, jakimi są alergeny. Zmniejsza też osady spalin, zabrudzenia drogowe i zapachy w klimatyzacji

Zobacz także >> Przelicznik KW na KM – sprawdź dlaczego trzeba przeliczać

W zależności od wybranej konfiguracji, samochody BMW mogą być wyposażone w czujniki badające jakość powietrza na zewnątrz. Gdy jakość powietrza poza kabiną spada poniżej norm, obieg powietrza zostaje przełączony na zamknięty. Dzięki procesom wielokrotnej filtracji powietrze zostaje bardzo szybko oczyszczone. Obieg zamknięty bez filtracji wpływa niekorzystnie na zdrowie. Powietrze w takim obiegu nie jest pozbawione szkodliwych substancji z zewnątrz, które zdążyły znaleźć się w samochodzie, dlatego powinno zostać ono oczyszczone.

Filtr nano-włóknowy działa w trybie recyrkulacji, w bardzo krótkim czasie oczyszczają powietrze do poziomu, który przewyższa normy obecnie panujących standardów jakości. Kierowca może swobodnie wyłączać i włączać funkcję zamkniętego obiegu powietrza, nawet znajdując się poza samochodem.

Zobacz także >> Dyferencjał – Co warto wiedzieć na temat dyferencjału?

Aby włączyć funkcję wentylacji systemu klimatyzacji, będąc poza pojazdem, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji BMW Connected. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające przygotować samochód do podróży. Sprawdzi się również po jej zakończeniu. Powietrze zostaje oczyszczone szybko i dokładnie. Tak przygotowany pojazd jest gotowy do kolejnych zadań i bezpieczny dla zdrowia kierowcy i pasażerów.

W najnowszych modelach Rolls-Royce, które będą produkowane tegorocznej jesieni, filtry nanowłóknowe będą należeć do standardowego wyposażenia. Wraz z początkiem 2021 r. te zaawansowane filtry do samochodu znajdą również swoje miejsce w modelach BMW serii 7 i MBW serii 8, a także X5, X6 i X7. W następnym czasie planowane jest wyposażane w tę technologię również innych modeli.

BMW Group chce zaoferować możliwość wyposażenia w filtry nanowłóknowe, również obecne już na rynku modele. Dzięki takim prokonsumenckim działaniom, oczyszczanie powietrza ze szkodliwych cząstek, będzie stopniowo trafiać do coraz większej ilości samochodów.

4.9/5 - (13 votes)

Motocykl Suzuki GSX-R1000 i GSX-R1000R

Poprzedni

Akumulatory Gdańsk – dostęp do solidnych i niezawodnych produktów

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości