uszkodzony samochód w wypadku

Ubezpieczenie OC to jedna z najważniejszych rzeczy, jeżeli chodzi o pojazdy mechaniczne. Każde zarejestrowane auto lub inny pojazd, na terenie Polski, winien posiadać takie ubezpieczenie samochodu. Jest to jedyna, obowiązkowa polisa, którą można wykupić nawet online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Obowiązkowe OC samochodu

Ubezpieczenie OC jest tą polisą, którą należy zakupić najpóźniej w dniu rejestracji samochodu. O ile zakres ubezpieczenia OC jest taki sam, o tyle może ta polisa różnić się wysokością składki. Osoby chcące wiedzieć, gdzie znajduje się najlepsza oferta, mogą wejść na https://porownywarki-ubezpieczen.pl/. Porównanie oferty ubezpieczenia nie będzie stanowiło tak dużego problemu. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi kupić ubezpieczenie auta Odpowiedzialności Cywilnej na 12 miesięcy. W rzadkich przypadkach możliwy jest zakup ubezpieczenia OC na krócej niż rok.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC?

Chociażby po to, aby nie płacić mandatu finansowego za brak takiej polisy ochronnej. Szacuje się, że w przypadku ubezpieczenia OC pojazdu osobowego, średnia kara wynieść może nawet 5200 zł. Samo OC może kosztować ok. 600 zł. Rozsądek wskazuje, co w takim przypadku będzie najkorzystniejsze. Tym bardziej że nie brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, które mogą przedstawić korzystną ofertę na OC i AC. Nie ważna jest jednak tak mocno cena ubezpieczenia. Lepiej uwzględnić to, że za ewentualnie powstałe szkody, nie trzeba będzie płacić z własnej kieszeni.

Jakie jeszcze ubezpieczenie samochodu warto kupić?

Ubezpieczenie oc przez internet jest bardzo łatwe do zakupienia. Decydując się na taki krok, warto również zastanowić się nad tym, czy właścicielowi pojazdu mechanicznego, nie przydadzą się inne polisy. Tym bardziej że do wyboru jest m.in.:

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie assistance,
  • ubezpieczenie opon.

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie próżnują, chcąc dopasować ofertę zgodnie z oczekiwaniami swoich klientów. Każdy bowiem chce być pewny tego, że jego poziom bezpieczeństwa jest duży – na wypadek różnych sytuacji na drodze.

Dobry kalkulator ubezpieczeń OC i nie tylko

Decydując się na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz każde inne, zawsze należy wziąć pod uwagę własne potrzeby. W szczególności to, czy ktoś dużo jeździ samochodem, czy też nie. Przykładowo: osobą, która dużo podróżuje samochodem, jest przedstawiciel handlowy. Są takie kobiety, które na co dzień zajmują się dbaniem o dom, dziećmi, itd. Nie podróżują one dużo samochodem, dlatego ich potrzeby w tej kwestii nie będą zbyt duże.

Tym bardziej warto wykorzystać internetowy kalkulator OC i AC. Specjalny formularz, który dostępny jest na samym początku, pomoże dopasować ofertę z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Czy trzeba wybrać pierwszą, która pojawi się w formularzu? Oczywiście, że nie. Kalkulator oferuje od kilku do kilkunastu ubezpieczycieli. Z nich to można (ale nie trzeba!) wybrać poszczególne ubezpieczenia. Potem pozostanie już tylko uregulować wszelkie formalności (łącznie z zapłatą) również w świecie wirtualnym.

Jaki z tego wniosek? Korzystanie z kalkulatora OC i AC jest opłacalne, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić całkiem sporą ilość czasu.

Podsumowanie

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych to narzędzie, które wykorzystuje wielu posiadaczy pojazdów mechanicznych. Tym bardziej że ciąży na nich obowiązek wykupienia m.in. OC. Ten obowiązek jednak nie oznacza tego, żeby ograniczyć się tylko i wyłącznie do tego rodzaju ochrony. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z nowym lub stosunkowo nowym pojazdem. Ubezpieczenia samochodu są na tyle ważne, że pomagają ochronić majątek własny w razie wystąpienia jakiejś szkody na drodze.

Oceń ten post post

Jak znaleźć sprawdzonego mechanika samochodowego?

Poprzedni

Na co zwrócić uwagę, wybierając akumulator samochodowy?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka