Renault Selection

Kupowanie używanego samochodu może czasami przypominać grę na loterii. Co zrobić, aby tak nie było? Najlepiej skorzystać z oferty autoryzowanych dealerów, którzy proponują sprawdzone, w pełni profesjonalne i atrakcyjne rozwiązania. Przykładem jest program Renault Selection!

Zalety zakupu używanego samochodu

Niższa cena i uniknięcie najwyższego spadku wartości auta

Auta używane nieustannie cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Oczywiście pierwszą z zalet jest niższa cena. Kilkuletni samochód może kupić znacznie taniej i do tego w wyższym wariancie – z mocniejszym silnikiem bądź bogatszym wyposażeniem. Dodatkowo powszechnie wiadomo, że pojazd najwięcej na wartości traci w pierwszych latach eksploatacji – między 3 a 5 rokiem spadek może sięgnąć nawet 60%. Kupując kilkuletnie auto używane w dobrym stanie, może zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Oszczędność oraz świadomość ekonomiczna, to pierwsze czynniki wpływające na decyzję o zakupie pojazdu z drugiej ręki.

Brak konieczności korzystania z usług serwisowych autoryzowanego salonu

Regularne odwiedzanie serwisu ASO ma wiele korzyści. Pracujący tam specjaliści posiadają ogromne doświadczenie, co jest gwarancją skutecznych naprawa. Ponadto autoryzowani dealerzy marek mają lepszy dostęp do oryginalnych części zamiennych.

Minusem tego rozwiązania są ponownie koszty. Bez względu na to, czy usterka jest poważna, czy uporałby się z nią każdy osiedlowy mechanik, osoba posiadająca nowe auta skazana jest na usługi ASO. W przypadku używanego auta problem ten znika – właściciel ma pełną dowolność, czy odprowadzi auto do autoryzowanego salonu czy skorzysta z usług zaprzyjaźnionego zakładu mechanicznego.

Duży wybór dostępnych modeli

Jednak wybór używanego samochodu nie zawsze wiąże się z kwestiami pieniężnymi. Ci którzy znają się trochę na motoryzacji, dobrze wiedzą, że nowsze auto niekoniecznie znaczy lepsze. Nowe samochody mogą posiadać ukryte wady wychodzące dopiero po kilku latach. W szczególności problematyczne okazują się silniki, które po pewnym czasie eksploatacji okazują się awaryjne.

Będąc przy temacie silników, warto poruszyć również temat samochodów z downsizingiem, czyli takich, które posiadają zmniejszoną pojemność, przy jednoczesnym zachowaniu mocy oraz momentu obrotowego. Mimo że kwestia nie jest jednoznaczna, to istnieje spora grupa sceptyków, którzy uważają niniejsze rozwiązanie za głównego winowajcę żywotności jednostki napędowej.

Decydując się na używany samochód, wybór jest praktycznie nieograniczony. Możemy

Program Renault Selection – co warto o nim wiedzieć?

Renault Selection to specjalny program dla klientów francuskiej marki, który umożliwia sprzedaż lub odkup używanych samochodów. Skorzystanie z niego wiąże się z szeregiem korzyści, wśród których najważniejszymi są: doskonale przygotowane auto, profesjonalna obsługa, 12-miesięczna gwarancja z assistance.

Na ostatnim punkcie warto zatrzymać się nieco dłużej. Samochody objęte są gwarancją fabryczną, jeśli obowiązuje ona w momencie sprzedaży, lub kompleksową ochroną CarGarantie, dzięki której klient ma zapewnione m.in.: wsparcie finansowe na wypadek napraw, serwis przy użyciu oryginalnych części, assistance, zakres ochrony nawet do 200 tysięcy kilometrów w zależności od wieku auta i wybranego pakietu (Selection, Comfort, Comfort Plus, Standard, Standard Plus).

Zainteresowała cię oferta Renault Selection dotycząca używanych samochodów? Odwiedź oficjalną stronę Renault i poznaj szczegóły!

Oceń ten post post

Platforma szkoleniowa dla instruktorów nauki jazdy – szkolenia online

Poprzedni

Jak często warto odwiedzać serwis samochodowy?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka