Najlepsza kamera samochodowa

Kiedy nadejdzie wreszcie upragniony czas urlopu i zaplanowanego wyjazdu, zaczynamy myśleć, jak najlepiej się do niego przygotować. Z racji na obecną sytuację, dominują wyjazdy wakacyjne, na które można udać się samochodem. Dla niektórych to bezpieczniejsze rozwiązanie, dla innych zwyczajnie tańsze. Pozwala także na zabranie dowolnej ilości bagażu, ograniczonej wyłącznie przez pojemność bagażnika. Nie wszyscy jednak wpadają na całkiem interesujący pomysł, jakim jest wzięcie ze sobą w taką podróż wideorejestratora!

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć pojazd na terenie obcego kraju, a tym samym zwiększyć własny komfort i lepiej spędzić wakacje – warto zabrać ze sobą kamerkę samochodową. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jaki model kamerki najlepiej sprawdzi się w podróży i dlaczego warto go ze sobą zabrać w podróż.

Koniecznie kup kamerę samochodową, jeśli jeszcze jej nie masz

Wideorejestratory skradły serca nie tylko miłośników sportów ekstremalnych, ale także zwykłych kierowców. Każdy, kto wyposażył swój samochód w kamerkę, docenił komfort i bezpieczeństwo w rozmaitych sytuacjach na drodze.

Nagrany materiał uwieczniający stłuczkę lub groźniejszą kolizję udowadniał winę sprawcy wypadku w nieoczywistych sytuacjach. Oprócz tego, coraz więcej kamer samochodowych posiada nowoczesne funkcje, które ułatwiają kierowcom wykonywanie manewrów na drodze. Dodatkowo są bardzo sprytnie ukrytą ochroną samochodu przed lub w przypadku kradzieży. Jak widzisz – same pozytywy!

Wideorejestrator podczas wakacyjnych podróży – sposób na niezapomnianą pamiątkę

Dłuższa i bardziej wymagająca podróż samochodem, zwłaszcza w kraju, w którym nie znamy obowiązujących przepisów czy warunków drogowych generuje stres, nawet wśród doświadczonych kierowców. Jeżeli zdecydujemy się wyposażyć pojazd w kamerkę samochodową, zyskamy wiele korzyści.Przede wszystkim zwiększy się nasz komfort podczas długiej podróży. Kamera będzie także monitorowała podróż, co pozwoli na oszacowanie zużycia paliwa. Oprócz tego, kamera wpłynie na jakość nawet samego pobytu. Pozwala bowiem aby z poziomu smartfona mieć stały wgląd w samochód pozostawiony na parkingu. Dzięki temu można odetchnąć z ulgą i bezpiecznie zostawić pojazd nawet na niestrzeżonym parkingu.

Kupując kamerkę samochodową wyposażoną w GPS, w przypadku kradzieży można natychmiast zlokalizować miejsce pobytu złodzieja. Mało tego, nie zorientuje się on nawet, że jego pozycja jest śledzona.

Jaką kamerę samochodową kupić?

Producenci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Stale wzbogacają swoje sprzęty w coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Ciężko wybrać odpowiedni sprzęt i jednocześnie nie przepłacić. Dobry sprzęt powinien jak najlepiej spełniać swoją funkcję i służyć przez wiele lat. Jaką kamerkę zabrać ze sobą na wakacje?

Kamera na szybę, w ramce, a może w lusterku wstecznym?

Jeżeli oprócz kamery samochodowej, na szybie miałaby zawisnąć także nawigacja, to po zamontowaniu kamery samochodowej zrobi się na szybie odrobinę ciasno. Zbyt duża ilość urządzeń będzie rozpraszać kierowcę i może zmniejszyć bezpieczeństwo jazdy.

Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zakup kamerki montowanej w ramce lub w lusterku wstecznym. Model który umieszczamy w lusterku wstecznym, a niektóre również dodatkowo na tablicy rejestracyjnej, są o wiele bardziej dyskretne. Nie rzucają się w oczy, dlatego nie kuszą do włamania się do pojazdu. Dzięki nim także nie ograniczysz pola widoczności. Sprawdź ofertę kamer samochodowych na https://www.ceneo.pl/Kamery_samochodowe

Kamera samochodowa z GPS

Nieco droższym rozwiązaniem, ale takim które świetnie sprawdzi się podczas podróży, jest kamera samochodowa z nawigacją. To nic innego, jak dwa urządzenia w jednym. Rejestratory jazdy z GPS-esem mają także wmontowany prędkościomierz, który można wykorzystać, aby obliczyć ilość paliwa potrzebą do dalszej podróży. Nie wspominając o tym, że nawigacja ułatwi dostanie się do celu podróży.

Kamera samochodowa Wi-Fi

Na wakacjach dobrze sprawdzi się kamerka samochodowa, która bezprzewodowo łączy się z Wi-Fi. Odpoczywając nad morzem, czy spacerując po lesie możesz na bieżąco otrzymywać obraz tego, co dzieje się wokół Twojego samochodu. W razie jakiegokolwiek podejrzanego ruchu, kamera z wbudowanym czujnikiem rozpocznie nagrywanie. Na Twoim telefonie wyświetli się stosowny komunikat.

Możesz również za pomocą telefonu zmieniać konkretne ustawienia kamery.Tryb parkingowy i kamera cofania

Wąskie i zatłoczone uliczki to uroki wakacyjnych miast, takich jak Grecja czy Włochy. Są też utrapieniem dla kierowców, nawet najbardziej doświadczonych. Zwłaszcza kiedy wybierasz się w podróż rodzinnym SUV-em. Bardzo często. Dzięki wbudowanej kamerze cofania, parkowanie czy zawracanie jest o wiele łatwiejsze. Zaoszczędzony czas na poszukiwaniu miejsca parkingowego możesz przeznaczyć na zwiedzanie i zasłużony odpoczynek.

Tryb parkingowy, z kolei umożliwia czuwanie kamery nad bezpieczeństwem pojazdu także podczas postoju. Kamery samochodowe posiadające czujnik G-sensor oraz tryb detekcji ruchu reagują na każdą zmianę w otoczeniu samochodu i rozpoczynają nagrywanie podejrzanej czynności.

Widzisz jak dużo korzyści zyskujesz z posiadania kamery samochodowej podczas wakacji? Jeżeli masz już swój wideorejestrator – nie zapomnij zabrać go ze sobą w podróż. Jeżeli dopiero oglądasz widerejestratory samochodowe – sprawdź ofertę w sklepie internetowym SmartCams.

5/5 - (3 votes)

Szukasz używanego BMW w Warszawie na Otomoto? Sprawdź, dlaczego warto wybrać ofertę dealera

Poprzedni

Oznakowanie robót drogowych i odgrodzenie przestrzeni: co można wykorzystać?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady