akcesoria do samochodu

Samochody dla coraz już to szerszego grona osób stają się nie tylko wygodnym i szybkim środkiem transportu, ale również pasją, zainteresowaniem, a wręcz zamiłowaniem. Bujny rozwój motoryzacji sprawił, że auta zyskują wiele nie tylko pod kątem wizualnym, ale również i technicznym.

Akcesoria do samochodu

Jednak nie tylko producenci aut zyskali w tej materii, ale także i sprzedawcy wszelkiego rodzaju akcesoriów samochodowych, które mogą stanowić znaczne ułatwienie i wygodę w trakcie podróży. Które akcesoria do samochodu są godne uwagi i warto mieć je na co dzień w samochodzie?

Ładowarka samochodowa

Bez cienia wątpliwości jednym z podstawowych gadżetów w każdym już praktycznie aucie jest ładowarka samochodowa. To szczególnie przydatny dodatek, który pozwoli w szybki sposób naładować nasz telefon. To nieoceniona pomoc szczególnie w sytuacji, gdy korzystamy z nawigacji w smartfonie. Ładowarka samochodowa idealnie sprawdzi się podczas wyjazdów rodzinnych i wszelkiego rodzaju dalszych podróży. Najczęściej montaż ładowarki odbywa się poprzez podłączenie jej w miejsce zapalniczki.

Uchwyt na telefon

Pozostając przy temacie sprzętu wspierającego do smartfonów i innych urządzeń, nie można przejść obojętnie obok uchwytów dla smartfonów. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza gdy często wykorzystujemy telefon w roli nawigacji GPS. W zależności od modelu jaki wybierzemy, najczęściej będzie różnić się on miejscem montażu. Dostępne są uchwyty montowane na przedniej szybie, kokpicie, jak i kratce nawiewu. To, który z nich wybierzemy jest już kwestią indywidualną.

Transmiter FM

Coraz to popularniejszym wyborem okazują się transmitery FM. Czym dokładnie one są? To urządzenia pozwalające w łatwy sposób wykorzystać nasze radio jako transmiter multimedialny. Wystarczy urządzenie ustawić na wolny kanał radiowy, ustawiając jednocześnie taki sam w naszym radiu samochodowym. Takie rozwiązanie pozwala odtwarzać muzykę ze smartfona czy pendrive’a. Dobrej jakości transmitery FM wyposażone są w zestawy głośnomówiące, a ponadto mogą posłużyć jako ładowarka samochodowa. Jest to gadżet najchętniej wybierany w starszych modelach aut, gdzie dostęp do multimediów jest najczęściej ograniczony.

Wideorejestrator

Wideorejestrator to dodatek, który z jednej strony nie jest obowiązkowy, a z drugiej zaś powinien być stosowany przez każdego kierowcę. Kierując pojazdem nie jesteśmy w stanie wpływać na zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Sprawia to, że niejednokrotnie może dojść do wypadku nie z naszej winy. Wideorejestrator pomaga więc ustalić faktyczny przebieg zdarzenia podczas kolizji, stanowiąc jednocześnie niezbite dowody dla policji. Poszukując wideorejestratora warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość nagrywania. Dobra rozdzielczość to absolutna podstawa.

Lodówka samochodowa

Gadżetem, który szczególnie przydaje się w trakcie podróży z rodziną na wakacje czy chociażby weekendowy wypad jest lodówka. Jest to wręcz jeden z koniecznych elementów wyposażenia w takiej sytuacji. Na rynku dostępne są dziesiątki modeli, które różnią się między innymi sposobem zasilania, a część z nich nawet go nie wymaga. Koszt takiego dodatku zaczyna się od około 100 złotych, dając tym samym znaczną wygodę na dłuższych trasach.

Lodówki samochodowe kupisz między innymi na janshop.pl

Podsumowanie

Podsumowując, wyżej wymienione akcesoria do samochodu stanowią świetne uzupełnienie pozwalające swobodnie się przemieszczać, zwłaszcza na dalszych trasach. Koszt każdego z gadżetów nie jest wygórowany, a pozwala w znaczny sposób wpłynąć na wygodę przemieszczania się autem.

4.8/5 - (13 votes)

Ważność prawa jazdy – wydawane jest najczęściej na 15 lat

Poprzedni

Silniki Diesla – Jak zadbać o silnik zimą?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady