Tani kredyt na samochód z wyższej półki. Gdzie go szukać? 1

Planujesz zakup fabrycznie nowego samochodu wyższej klasy? Zaciągnięcie kredytu samochodowego wcale nie musi wiązać się z nadmiernymi kosztami. Sprawdź, jak znaleźć korzystną ofertę finansowania i dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Zakup samochodu to jeden z tych wydatków, który warto sfinansować kredytem. Skorzystanie z odpowiedniej oferty wcale nie musi oznaczać dużego obciążenia domowego budżetu – także wtedy, gdy w grę wchodzi pojazd wyższej klasy.

Tani kredyt samochodowy – czy to możliwe?

Kredyty samochodowe dostępne w bankach proponowane są na różnych warunkach finansowych. Analiza poszczególnych produktów pokazuje jednak, że tanie finansowanie jest możliwe – podstawą jest porównanie ofert.

Aby oszacować opłacalność konkretnej opcji, warto wykorzystać kalkulator kredytu samochodowego. Jest to internetowe narzędzie, za pomocą którego można szybko i wygodnie oszacować koszty finansowania oraz poznać orientacyjną wysokość miesięcznej raty.

Pamiętaj! Zwiększysz szansę na znalezienie taniego kredytu samochodowego, jeśli porównasz kilka ofert. Uwzględnij nie tylko oprocentowanie, ale także pozostałe koszty związane z finansowaniem.

Jak wybrać kredyt samochodowy?

O atrakcyjności kredytu samochodowego decyduje wiele czynników. Podstawą są niskie koszty, na które składają się m.in. wpłata własna, miesięczna rata, oprocentowanie, koszty pozaodsetkowe. Nie bez znaczenia będą też dodatkowe udogodnienia, takie jak możliwość wymiany samochodu na nowy po kilku latach – bez konieczności angażowania środków własnych.

  • Koszty finansowania

Warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również koszty pozaodsetkowe. Do miesięcznej raty doliczane są zarówno odsetki, jak i inne opłaty pobierane przez bank. Z tego powodu należy porównać RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Pamiętaj! Niekiedy banki wprowadzają promocyjne oprocentowanie, dzięki czemu kredyt na samochód jest jeszcze atrakcyjniejszy. Tak jest m.in. w przypadku Kredytu niższych rat Toyota Easy z RRSO od 6,36%.

  • Wysokość miesięcznej raty

Nawet jeśli wartość auta przekracza 100 000 zł, nadal możesz płacić niską ratę – dużo niższą w porównaniu ze standardowym kredytem. Odpowiedzią jest tzw. kredyt balonowy, w którym miesięczna rata wyliczana jest w oparciu o wartość samochodu pomniejszoną o wysokość wpłaty własnej i ostatniej raty. Dzięki temu, jako użytkownik pojazdu klasy premium, nie musisz obciążać domowych finansów.

Wykorzystaj kalkulator kredytu samochodowego, aby uzyskać taką symulację. Poprzez modyfikowanie parametrów finansowania, uda ci się ustalić ratę na satysfakcjonującym poziomie.

Jeżeli poświęcisz odrobinę czas na porównanie ofert kredytowych, z łatwością znajdziesz finansowanie adekwatne do potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu zakup auta wyższej klasy wcale nie będzie wiązać się z wysoką kwotą do spłaty.

Oceń ten post post

W jaki sposób wybrać olej motocyklowy? Przydatne wskazówki

Poprzedni

Transport maszyn – jak wygląda?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady