Czy warto przyciemnić przednie szyb w samochodzie

Przyciemnianie szyb, szczególnie tych przednich, nie jest aktualnie bardzo popularnym rozwiązaniem w Polsce. Jednak z dnia na dzień zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Trudno się dziwić. Nie chodzi tutaj bowiem tylko o względy estetyczne. Przyciemnianie szyb przynosi również spore korzyści ze strony praktycznej. Między innymi zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj koniecznie!

Zalety przyciemniania szyb w samochodzie

Choć dla wielu osób przyciemnianie szyb będzie doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na design pojazdu, to warto mieć na uwadze również inne zalety tego posunięcia. Przyciemnianie szyb przednich i tylnych pozwala na ochronę przed nagłym oślepieniem przed słońcem. Jest to szczególnie istotne w dni, kiedy słońce osadzone jest nisko i promienie słoneczne mocno odbijają się od szyb pojazdu. Dodatkowo chroni to przed promieniami UV, które mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Jeśli to jeszcze za mało, to warto pamiętać, że dzięki przyciemnionym szybom tapicerka wolniej blaknie, a wnętrze samochodu nie nagrzewa się tak szybko! Co więcej, jesteśmy również chronieni przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, oraz dodatkowo chronimy cenne rzeczy pozostawione w zaparkowanym samochodzie przed kradzieżą.

Przyciemnianie szyb przednich – czy jest legalne?

Wielu kierowców obawia się tego zabiegu, ponieważ wydaje im się, że przyciemnianie przednich szyb jest niedozwolone. Jednak prawda jest taka, że rozwiązanie to jest dozwolone, pod warunkiem, że szyba czołowa zachowa minimalną przepuszczalność światła na poziomie 75%, a przednie szyby boczne na poziomie 70%. Takie parametry według prawa pozwalają na zachowanie odpowiedniej widoczności i nie wpływają negatywnie na bezpieczeństwo jazdy. Jeśli wbrew wytycznym, zdecydujemy się na mocniejsze przyciemnienie, może czekać nas nie tylko mandat, ale również odebranie dowodu rejestracyjnego do momentu usunięcia folii z szyb.

Czy można samodzielnie przyciemnić szyby w samochodzie?

Przyciemnianie szyb zasadniczo jest możliwe do wykonania samemu. Jednak nie jest to tak proste zadanie, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Dlatego zdecydowanie lepiej i bezpieczniej oddać to w ręce profesjonalistów. Dobrym wyborem będzie firma DarkGlass z Chorzowa, która na rynki działa prężnie od 2010 roku. W ich ofercie znajduje się między innymi profesjonalne przyciemnianie przednich szyb samochodowych oraz bocznych i tylnych szyb bez potrzeby rozbierania tapicerki.

5/5 - (3 votes)

Jakie rękawice motocyklowe kupić?

Poprzedni

Sprzedaj auto na skupie firmy Schrott

Następny

Zobacz także

Więcej Porady