Kalkulator OC i AC

Ubezpieczenie samochodu to bardzo ważna kwestia. Samo OC jest obowiązkowe i jego brak wiąże się z pewnymi karami. AC natomiast zapewnia ochronę dla Twojego pojazdu, dzięki czemu nie musisz się przejmować w razie szkód. Wybór konkretnej propozycji zależy jednak od osobistych preferencji. Sprawdź, jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie za pomocą kalkulatora OC/AC!

Czym jest ubezpieczenie OC i AC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa dla każdego samochodu. Jej warunki i zakres są zawarte w Ustawie, więc zawsze można spodziewać się takich samych usług. Różnice mogą pojawiać się jedynie, jeśli chodzi o wysokość składki. OC to Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej – działa, gdy kierowca spowoduje szkody w zdarzeniu drogowym i trzeba pokryć odszkodowanie (wypłaca je towarzystwo). Cena zależy tu od wielu czynników, czyli stażu kierowcy, parametrów samochodu, a nawet miejsca zamieszkania.

AC jest natomiast dodatkowym ubezpieczeniem. Ta usługa w Polsce nie musi być kupowana przez kierowców. AutoCcasco ma jednak naprawdę dużo zalet. To ubezpieczenie działa, gdy to Twój samochód uległ uszkodzeniu. Towarzystwa najczęściej oferują różne pakiety AC, które mają inne warunki. Można zdecydować się na polisę od uszkodzenia całkowitego lub częściowego. AC jest najczęściej wykupowane przez właścicieli droższych aut czy też takich, które wykorzystuje się do pracy. To ubezpieczenie nie musi być wykupowane, jeżeli drobne naprawy samochodu są w Twoim wypadku niewielkim kosztem. Mimo wszystko może ono ochronić przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami.

ubezpieczenie OC i AC w telefonie

Warto wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne pakiety OC i AC, dzięki czemu cena jest niższa. Jeżeli polisa wygasa, dość opłacalnym będzie rozważenie właśnie takiej oferty. Otrzymujesz tu obowiązkowe OC oraz zabezpieczające AC – zdarzenia drogowe są losowe i nigdy nie wiesz, kiedy Tobie się coś przytrafi.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC i AC?

Jest to obecnie niezwykle popularne rozwiązanie wśród młodszych i starszych kierowców. Kalkulatory OC i AC umożliwiają szybkie oraz proste wyszukanie najlepszych ofert, jeśli chodzi o towarzystwa ubezpieczeniowe. Nie trzeba nawet wychodzić z domu lub kontaktować się z różnymi firmami – wystarczy tylko skorzystać z prostego programu. Kalkulator OC i AC daje najczęściej gwarancję uzyskania możliwie najkorzystniejszej oferty.

porowneo kalkulator OC i AC

Używanie takiego programu jest bardzo łatwe. Porównywarki zwykle mają specjalny formularz z pytaniami, który należy uzupełnić. Wystarczy podać tam podstawowe dane osobowe oraz informacje o samochodzie, takie jak model i marka, rok produkcji, rodzaj paliwa czy też pojemność silnika – wszystko to decyduje o wysokości składki. Towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają pewnych danych, by móc określić cenę dla Ciebie. Pytania są bardzo proste, a uzupełnienie całego formularza zajmuje maksymalnie kilka minut i każdy bez problemu sobie z tym poradzi.

OC i AC dla samochodu

Kalkulator OC i AC po otrzymaniu informacji poda Ci listę najkorzystniejszych ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz w ten sposób porównać ceny oraz warunki, po czym zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Bardzo często będzie możliwy nawet zakup polisy online. Nie trzeba wtedy wychodzić z domu – zakupu OC dokonasz, siedząc w ulubionym fotelu!

Podsumowanie

Porównywarki ubezpieczeń zyskały popularność przez wygodę oraz opłacalność. Oszczędność na pełnej ochronie Twojego samochodu może wynosić nawet kilkaset złotych – zakładając takie same warunki ubezpieczenia. Kalkulator OC i AC jest w pełni darmowy oraz pozwala zachować trochę gotówki w portfelu.

5/5 - (2 votes)

Jak łatwo znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC dla auta?

Poprzedni

Jaki miernik lakieru kupić? Wybór miernika grubości lakieru w 2022

Następny

Zobacz także

Więcej Porady