Dlaczego warto zabezpieczyć auto folią PPF?

Zabezpieczenie samochodu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, z jakimi mamy do czynienia właściwie o każdej porze roku jest niezwykle ważne. Pozwala to długo cieszyć się dobrym stanem samochodu bez konieczności wydawania pieniędzy na wizyty w warsztatach. Jedną z metod na zabezpieczenie samochodu przed nieoczekiwanymi uszkodzeniami oraz negatywnym wpływem pogody może być folia PPF. Dlaczego w pierwszej kolejności poleca właśnie folie PPF jako skuteczną ochronę zewnętrzną każdego samochodu? Warto zapoznać się ze szczegółami!

Folie PPF – wszystko, co musisz wiedzieć

Na samym początku folie PPF najszersze zastosowanie znajdowały w wojsku, gdzie przy ich użyciu tworzono ochronę zewnętrzną dla powierzchni helikopterów i transporterów. Rozwijające się pomysły mechaników i konstruktorów sprawiły, że z biegiem lat metoda ta zaczęła z powodzeniem funkcjonować także w cywilnym przemyśle motoryzacyjnym. Folie PPF jako ochrona przed szkodliwymi czynnikami polecane są do każdego rodzaju samochodów, zarówno małych osobówek jak i większych samochodów dostawczych. Wytrzymała folia PPF ochroni każdy samochód przed:

  • rysami i odpryskami;
  • szkodami parkingowymi, spowodowanymi np. otarciem się samochodu o ogrodzenie;
  • szkodliwym promieniowaniem energii słonecznej;
  • działaniem środków chemicznych;
  • owadami;
  • śniegiem, wiatrem i wszelkiego rodzaju pyłami pochodzącymi z przyrody.

Folie PPF – jakość, która chroni każdy samochód

W foliach PPF znajdziemy cały szereg korzystnych właściwości. Zauważmy, że:

  • wielokrotnie, przeprowadzając auto detailing, mogliśmy zauważyć, że po zdjęciu ochronnej folii PPF właściwie nie ukazał się żaden ślad zarysowania, co świadczy o niezwykłej skuteczności tego rozwiązania;
  • właściwości hydrofobowe ułatwiają wszelkie czynności związane z myciem samochodu, do tego nie ma mowy o jakichkolwiek śladach i zaciekach już po wysuszeniu karoserii;
  • w ramach ochrony folią PPF lakier samochodowy dłużej zachowuje swoją świeżość i nienaganny wygląd.

 

Usługę nakładania folia PPF Gdańsk oferuje między innymi One Man Army Detailing, zdecydowanie polecamy zainteresowanie się ich ofertą.

Folie PPF – nie tylko na karoserię auta

Zastosowanie folii PPF w ochronie części samochodowych stosowane jest o wiele szerzej, niż może się to wydawać. Sama ochrona blachy samochodowej to jeszcze nie wszystko. Frimy świadczący auto detailing zachęcają wszystkich kierowców, aby stosowali folie PPF także w celu ochrony progu załadunkowego bagażnika, jak i również wnęk klamek oraz słupków piano black. Dzięki łatwym w operowaniu szablonom można stworzyć unikalną ochronę dla konsoli środkowych, wyświetlaczy oraz dekorów ozdobnych. Standardową wersją folii PPF jest ta z delikatnym połyskiem. W razie potrzeby do przeprowadzenia zabiegu zastosować można także folie matowe, a nawet kolorowe. Szczególnym powodzeniem cieszą się folie perłowe lub z efektem carbonu. Wiele z tych rozwiązań świetnie nadaje się do przyciemniania lamp oraz reflektorów. Kierowcy bardzo doceniają skuteczność folii PPF, ponieważ w tej chwili jest to najlepsza ochrona dla lakieru i zewnętrznych części samochodowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą One Man Army auto detailing Gdynia.

Oceń ten post post

Pilna naprawa samochodu – gdzie najszybciej pożyczysz pieniądze?

Poprzedni

Rower na sezon 2022 – przedstawiamy najciekawsze propozycje

Następny

Zobacz także

Więcej Porady